sobota , 13 sierpnia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Włamywali się do aut, jeździli nimi i porzucali – sprawcy w rękach sopockiej policji

Zatrzymani trzej mieszkańcy Sopotu w wieku 19 i 21 lat, w tym jeden bezpośrednio po pościgu, którzy w ostatnich tygodniach kilkukrotnie dokonali krótkotrwałego zaboru pojazdu – to wynik intensywnych działań sopockich policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy włamywali się do samochodów, które można wynająć, jeździli nimi po Trójmieście i okolicy, a następnie porzucali uszkodzone. Prokurator zastosował wobec wszystkich mężczyzn dozory policyjne. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek wieczorem dyżurny sopockiej komendy, po tym jak otrzymał zgłoszenie, że ktoś przełamał zabezpieczenie w samochodzie, który można wynająć i jeździ nim po ulicach Sopotu, natychmiast skierował w dany rejon patrole policyjne. Tam funkcjonariusze w wyniku penetracji zauważyli na jednej z ulic poszukiwane auto, które na ich widok zaczęło uciekać. Policjanci od razu ruszyli za nim w pościg i chwilę później na terenach leśnych w Sopocie odzyskali poszukiwany samochód oraz zatrzymali 21-letniego mieszkańca Sopotu, który pieszo kontynuował ucieczkę. Trafił on do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że zatrzymany 21-latek wspólnie z innymi osobami ma na swoim koncie także kolejne tego typu przestępstwa, do których doszło w ostatnich tygodniach na terenie Sopotu i Gdańska. Za każdym razem sprawcy po wybiciu szyby włamywali się do auta wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych, jeździli nim po Trójmieście i okolicy, a następnie porzucali, w dwóch przypadkach dodatkowo niszcząc inne części samochodowe. Następnego dnia w wyniku intensywnych działań sopoccy kryminalni zatrzymali pierwszego z poszukiwanych do sprawy 19-latków. Wczoraj w ręce kryminalnych wpadł drugi 19-latek.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy z komendy przedstawili zatrzymanemu wczoraj 19-latkowi dziewięć zarzutów krótkotrwałego użycia samochodu po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczeń, gdzie straty wyniosły łącznie ponad 15 tys. zł. Policjanci ustalili, że trzech przestępstw dokonał sam, w czterech przypadkach popełnij je wspólnie z 21-latkiem, a kolejne dwa wspólnie z 21-latkiem i swoim rówieśnikiem. 21-letni sprawca i drugi z 19-latków usłyszeli odpowiednio sześć i dwa zarzuty za popełnione czyny. Cała trójka przyznała się do popełnionych czynów.

Następnie sprawcy zostali doprowadzeni do prokuratury na dalsze czynności procesowe i prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec nich dozory policyjne. Dwaj sprawcy w przeszłości byli już notowani za przestępstwa.

Zabór w celu krótkotrwałego użycia pojazdu po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczeń to przestępstwo zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW X4 M w kolorze żółty Sao Paulo M

BMW kojarzy się najczęściej z kolorem czarnym. Ewentualnie srebrnym lub białym. To samochód najogólniej mówiąc „poważny”! …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.