sobota , 23 września 2023
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Wpadł w poślizg i prawie uderzył w budynek Komendy Miejskiej Policji

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci przypominają, że stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność, można zapobiec wypadkom czy kolizjom. Wczoraj za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali 25-letniego mężczyznę, który z nadmierną prędkością pokonał zakręt, wjechał na chodnik i niewiele brakowało, a swoim autem uderzyłby w budynek Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Wczoraj chwilę po godz. 12.00 w Gdańsku, kierujący Peugeotem jadąc ul. 3 Maja i skręcając w ul. Nowe Ogrody nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem i nagle zjechał z jezdni na chodnik. Auto zatrzymało się na barierkach przed wejściem do Komendy Miejskiej Policji. Na szczęście w tym czasie nie było żadnych przechodniów w tym miejscu. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 25-letni kierujący był trzeźwy.

Fot. KWP
Fot. KWP

Gdańscy policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Stosowanie poniższych reguł nic nie kosztuje, a za ich niestosowanie można zapłacić cenę najwyższą.

-Nie spieszmy się! Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i zachowajmy bezpieczny odstęp między pojazdami – pamiętajmy, że przy mokrej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża.

-Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Właściwą ochronę zagwarantujemy wyłącznie wtedy, gdy maluch jest przypięty pasami i podróżuje w foteliku. Tej zasady nie można lekceważyć nawet na krótkich dystansach.

Fot. KWP
Fot. KWP

Pamiętajmy, że nawet nasze najlepsze umiejętności jazdy nie chronią przed błędami innych użytkowników drogi. Każde dziecko, które ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi być przewożone w foteliku lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci. Taki wymóg nakładają na prowadzącego pojazd obowiązujące przepisy.

-Pasy bezpieczeństwa zostały wymyślone po to aby ratować ludzie życie, a nie po to aby je utrudniać. Zapinając pasy, nie zapinasz ich dla Policji, tylko dla samego siebie i swoich bliskich. W momencie wypadku zapięte pasy bezpieczeństwa co najmniej dwukrotnie zwiększają szanse na przeżycie.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE w gdyńskim salonie BMG Goworowski

Najpotężniejsza Klasa S wszech czasów, czyli mocarne wydanie S 63 E Performance od AMG, ponownie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *