środa , Kwiecień 1 2020
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Wpływ epidemii koronawirusa na ruch drogowy – na obwodnicy ruch ponad 50% mniejszy

Wpływ epidemii koronawirusa na ruch drogowy – na obwodnicy ruch ponad 50% mniejszy

Od 25 proc. w dni powszednie, do 55 proc. w niedzielę. O tyle zmalał ruch na drogach krajowych pomiędzy 16 a 22 marca w porównaniu do początku tego miesiąca. Takie dane płyną ze stanowisk automatycznego pomiaru ruchu na drogach będących w zarządzie GDDKiA. Do porównania użyto danych ze stanowisk preselekcji wagowej oraz z bramownic kontrolnych systemu viaTOLL.

Ruch w tygodniu 16-22 marca w porównaniu z tygodniem 2-8 marca, czyli tygodniu obowiązywania sytuacji epidemicznej w porównaniu z tygodniem sprzed niej, spadł o ok. 30 proc, a w weekend nawet ok. 50 proc.

Obrazuje to poniższe zestawienie:

Graf. GDDKiA

Największy spadek ruchu drogowego w skali całego kraju odnotowano na trójmiejskiej Obwodnicy, czyli trasie S6. Na odcinku Gdynia Port – Gdańsk Południe w analizowanym okresie, czyli między 22 a 8 marca, przejechało aż o 32 029 pojazdów mniej.

Graf. GDDKiA
Źródło danych: GDDKiA

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Działania Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Zamknięcie parkingów wzdłuż pasa nadmorskiego, zamknięty na weekend Park Oliwski, częściej myte wiaty przystankowe, specjalne ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *