Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Wraki, a w nich zwierzaki – nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Gdańsku
Fot. Straż Miejska w Gdańsku

Wraki, a w nich zwierzaki – nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Gdańsku

Zniszczony samochód to nie buda dla psa czy domek dla kota. Pewna właścicielka nie miała skrupułów wobec swoich czworonogów. Nie chciała ich trzymać w domu, więc zamknęła je w nieużywanych od dawna autach…

Czwartek, 24 października. Na numer 986 zadzwonili robotnicy, którzy remontowali drogę na Oruni. Poinformowali, że na jednej z posesji ktoś zamknął psa w samochodzie. Twierdzili, że zwierzę przebywa tam od dłuższego czasu.

Pod wskazany adres udał się patrol z Referatu VI. Na terenie działki stało kilka aut, których wygląd wskazywał na to, że od dawna nie były używane. Z jednego z nich dobiegało głośne szczekanie i skomlenie. Strażnicy podeszli do pojazdu. W środku zobaczyli wychudzonego psa. Zwierzę nie miało dostępu do wody i pożywienia.

Jak się okazało, nie był to jedyny czworonóg na tej działce, który potrzebował pomocy.

Fot. Straż Miejska w Gdańsku

Zauważyliśmy, że w stojącym obok samochodzie znajduje się kot. Na nasz widok zaczął głośno miauczeć i próbował wydostać się z auta – mówi inspektor Sławomir Jendrzejewski.

Funkcjonariusze za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali na miejsce pracowników schroniska „Promyk”. Ci nie mieli wątpliwości. Zwierzęta musiały opuścić dotychczasowe miejsce pobytu i trafić pod właściwą opiekę. W wyswobodzeniu czworonogów z zamkniętych aut pomogli poproszeni o wsparcie policjanci.

Niedługo potem na terenie posesji pojawiła sie jej właścicielka.

Kobieta uznała, że nic złego nie zrobiła. Przyznała jednak, że ma świadomość, że trzyma zwierzęta w niewłaściwych warunkach  – dodaje Sławomir Jendrzejewski.

Za brak należytej opieki nad zwierzętami został wobec niej sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Groteskowa kradzież paliwa ze stacji paliw w Bąkowie

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego szukają sprawców kradzieży paliwa. Doszło do niej 17 lutego na stacji ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *