Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Pomorska Policja

Wspólne ćwiczenia policjantów, strażaków i obsługi autostrady A1

Fot. Pomorska Policja
Fot. Pomorska Policja

Zderzenie trzech samochodów osobowych, uszkodzenie dystrybutora do tankowania gazu oraz 15 osób rannych to bilans wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w miejscu obsługi podróżnych Olsze na autostradzie A1. Zdarzenie to okazało się na szczęście tylko scenariuszem ćwiczeń dla funkcjonariuszy służb ratunkowych: Policji, Straży Pożarnej oraz obsługi autostrady A1.

Takie ćwiczenia mają na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych w przypadku katastrofy drogowej z udziałem wielu osób i zagrożenia życia i zdrowia.

Dzisiaj rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na autostradzie A1 w miejscu obsługi podróżnych Olsze. Pierwsze informacje wskazywały, że w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych ucierpiało kilkanaście osób oraz został uszkodzony dystrybutor do tankowania gazu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczali miejsce zdarzenia uniemożliwiając osobom postronnym dostęp z zewnątrz oraz kierowali ruchem pojazdów tworząc objazd odcinka drogi, na którym trwała akcja ratunkowa. Przybyłe na miejsce załogi straży pożarnej przy użyciu nowoczesnego sprzętu zajęły, się wydobyciem wszystkich osób z pojazdów ich segregacją i udzielaniem pierwszej pomocy. Na szczęście, działania te okazały się jedynie scenariuszem, wymyślonym na potrzeby ćwiczeń.

Miały one na celu w praktyce sprawdzić procedury ratunkowe w przypadku zaistnienia katastrofy drogowej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia wielu osób. Ćwiczenia miały za zadanie także zweryfikowanie funkcjonujących procedur reagowania na tego typu sytuacje, a także zobrazowanie sprawności działania służb ratowniczych, policji w trudnych warunkach przy autostradzie A1.

Źródło: Pomorska Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Autostrady AmberOne A1 i A4 za darmo – ale tylko dla „elektryków”

Kolejne profity dla kierowców elektryków! Użytkownicy samochodów elektrycznych w Polsce, zarejestrowani w EV Klub Polska, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *