poniedziałek , 20 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Fot. Pomorska Policja

Wspólne ćwiczenia policjantów, strażaków i obsługi autostrady A1

Fot. Pomorska Policja
Fot. Pomorska Policja

Zderzenie trzech samochodów osobowych, uszkodzenie dystrybutora do tankowania gazu oraz 15 osób rannych to bilans wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w miejscu obsługi podróżnych Olsze na autostradzie A1. Zdarzenie to okazało się na szczęście tylko scenariuszem ćwiczeń dla funkcjonariuszy służb ratunkowych: Policji, Straży Pożarnej oraz obsługi autostrady A1.

Takie ćwiczenia mają na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych w przypadku katastrofy drogowej z udziałem wielu osób i zagrożenia życia i zdrowia.

Dzisiaj rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na autostradzie A1 w miejscu obsługi podróżnych Olsze. Pierwsze informacje wskazywały, że w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych ucierpiało kilkanaście osób oraz został uszkodzony dystrybutor do tankowania gazu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczali miejsce zdarzenia uniemożliwiając osobom postronnym dostęp z zewnątrz oraz kierowali ruchem pojazdów tworząc objazd odcinka drogi, na którym trwała akcja ratunkowa. Przybyłe na miejsce załogi straży pożarnej przy użyciu nowoczesnego sprzętu zajęły, się wydobyciem wszystkich osób z pojazdów ich segregacją i udzielaniem pierwszej pomocy. Na szczęście, działania te okazały się jedynie scenariuszem, wymyślonym na potrzeby ćwiczeń.

Miały one na celu w praktyce sprawdzić procedury ratunkowe w przypadku zaistnienia katastrofy drogowej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia wielu osób. Ćwiczenia miały za zadanie także zweryfikowanie funkcjonujących procedur reagowania na tego typu sytuacje, a także zobrazowanie sprawności działania służb ratowniczych, policji w trudnych warunkach przy autostradzie A1.

Źródło: Pomorska Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poczuj francuski styl – Dni Otwarte w salonie Peugeot Zdunek

Wystrój, ubiór i przysmaki – w salonie Peugeot Zdunek w Gdańsku zapanował francuski styl. Dealer …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *