sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Wybrano najpiękniejszą po raz 15-sty! Pomorska Miss SCANIA 2016 w SCANIA Gdańsk

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05878Już po raz 15-sty w gdańskim oddziale SCANIA w Kowalach odbył się rodzinny piknik dla miłośników szwedzkich ciężarówek. Pomorska Miss SCANIA to wielkie święto fanów tuningowanych ciężarówek, które w sobotę 17 września przyciągnęło tłumy zainteresowanych. Gwiazdami było ponad 50 samochodów ciężarowych tej szwedzkiej marki, która istniej już od 1891 roku! 

Impreza w Kowalach adresowana była zarówno do osób związanych z branżą transportową – stąd liczne stoiska prezentujące sprzęt budowlany, akcesoria do ciężarówek, a także naczepy czy wyposażenie kabin. Ale także dla całych rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych organizator przygotował bardzo wiele atrakcji.

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05891

Wśród prezentowanych ciężarówek były zarówno te najnowsze modele, jak i starsze z kategorii „weteranów”. Swoje SCANIE pokazały między innymi Państwowa Straż Pożarna, Wojskowa Straż Pożarna czy PKS Gdańsk. Policja z kolei przywiozła swój wóz taktyczny tzw. „hydromil” ze zbiornikiem na wodę, armatkami i charakterystyczną przednią belką pomocną w rozsuwaniu barykad i tłumieniu zamieszek.

Główny punkt wydarzenia – czyli wybór „Miss SCANIA” przyznano modelowi R560 „Dywizjon 303” z firmy Repiński z Kościerzyny.

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05975

Ogromne wrażenie robiła również SCANIA Torpedo przystosowana do udziału w rajdach typu „Dakar”. Egzemplarz, który zaprezentowano na Pomorzu należy do węgierskiego kierowcy Miklos Kovacs. Scania Torpedo T4 Rallytruck napędzana jest przez 6-cylindrowy silnik o pojemności… 13-litrów i mocy 900 KM. Osiąga maksymalny moment obrotowy wynoszący 4000 Nm, a jej masa własna to 8750 kilogramów.

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05894

Wiele emocji dostarczyła też rywalizacja kierowców na specjalnie przygotowanym torze. Zadaniem uczestników było przejechanie wyznaczonego odcinka w możliwie najkrótszym czasie, wraz z prawidłowym wykonaniem ostatniego zadania jakimi było… przebicie balona szpikulcem zamocowanym na przodzie ciężarówki SCANIA. Rekordzista wykonał to zadanie w czasie poniżej 20 sekund!

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05963

Zwieńczeniem imprezy, był popołudniowy przejazd wszystkich ciężarówek w kolumnie przez miasto Gdańsk. Ponad 50 pojazdów ciężarowych oraz liczne motocykle pod eskortą policji przejechało z oddziału SCANIA Gdańsk, przez Obwodnicę, ulicę Armii Krajowej, 3 maja, Aleję Zwycięstwa, Żołnierzy Wyklętych, Rzeczypospolitej, Jana Pawła II, następnie ulicami Czarny Dwór, Drogą Zieloną, Tunelem pod Martwą Wisłą, Elbląską z powrotem do Armii Krajowej i oddziału SCANIA Gdańsk w Kowalach.

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-1240007

Firma SCANIA została założona przez Gustafa Eriksona w Malmö w Szwecji w 1891 roku pod nazwą Vagnfabriksaktiebolaget i Södertälj czyli w języku polskim Fabryka Wagonów w Södertälje w skrócie Vabis zajmująca się produkcją wagonów kolejowych.

Od 13 maja 2014 roku Scania należy do koncernu Volkswagen, który posiada 90,47% akcji firmy, dające 96,26% praw do głosu w jej zarządzie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Jeden komentarz

  1. Wygrywa ciężarówka która nie jest najpiękniejsza….patrząc na detale to te tabliczki są powieszone na odpier..dol i do tego nie modne…ale co tam kolega kolegi Scania Gdańsk pan Repiński który bywa pewnie częściej ww serwisie niż jego tabor uśmiechnął się pewnie ładnie do organizatorów i mamy nową miss…kolesiostwo tyle!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *