sobota , 19 września 2020
Strona główna / Strefa serwisowa / Porady / Wyciągarki samochodowe – jaką wyciągarkę wybrać planując wyprawę w teren?
Mat. prasowe

Wyciągarki samochodowe – jaką wyciągarkę wybrać planując wyprawę w teren?

Terenowe szaleństwo czas zacząć! Popraw swoje bezpieczeństwo i wybierz odpowiednią wyciągarkę samochodową.

Off-road dla każdego – podstawowe sprzęty, których potrzebujesz

Kiedy zastanawiasz się nad wyprawą w teren, od razu na myśl przychodzi Ci obraz błota, adrenaliny, szalonych tras, wiatru we włosach, dreszczu, przygody. Niezależnie jak cudowna czeka nas przygoda, nie zapominajmy o bezpieczeństwie na drodze, niezależnie od tego, czy jest ona gruntowa, czy betonowa. Musimy mieć pewność, że nic nam nie grozi, nawet gdy zjedziemy z oficjalnie wytyczonych tras. Wyciągarka samochodowa to przyrząd, który powinien znaleźć się w pojeździe każdego fana off-roadu. Szaleństwo kończy się wraz z wypadnięciem z trasy. Powrócisz na tory tylko dzięki sprawdzonej wyciągarce, która niechybnie wyciągnie Cię z każdych kłopotów. Jednak nie pozostawiaj tego wyboru marketingowym sloganom! Dowiedz się, na czym się skupić, a na pewno wybierzesz najlepszą wyciągarkę na miarę Twoich potrzeb!

Wyciągarka samochodowa – jak wybrać wyciągarkę do off-roadu?

Jeśli szukasz najlepszego rozwiązania do jazdy poza trasą, masz do wyboru kilka różnych propozycji. Zanim wybierzesz konkretny model, dokonaj wyboru typu wyciągarki. Najpopularniejsze z dostępnych na rynku są:

  • Wyciągarka ręczna, czyli najprostszy, najbardziej klasyczny typ wyciągarki. Nie nadaje się ona do zastosowań profesjonalnych. Przydaje się za to w przypadku mniejszych pojazdów. Jest dosyć ciężka, jej obsługa wymaga od nas nie lada zaparcia i siły.
  • Wyciągarka elektryczna to bezsprzecznie idealny typ wyciągarki do off-roadu. Łączy optymalną wagę z niesamowitą funkcjonalnością. Jest doskonała w przypadku nagłego wypadku i nie jest zbyt kosztowna.
  • Wyciągarka mechaniczna jest bardzo popularna i działa na silniku spalinowym. Jest ona bardzo dobrym wyborem, jeśli poważnie myślimy o off-roadzie.
  • Wyciągarka hydrauliczna – zasadniczo ten typ cieszy się większym powodzeniem w zastosowaniach profesjonalnych. Raczej się nie spotyka jej w trakcie off-roadowych wyzwań. Jest to bardzo wytrzymała i mocna wyciągarka, jednak także dosyć wolna i ciężka.

Kiedy mamy już wybrany typ wyciągarki, musimy pamiętać o dwóch zasadach. Po pierwsze – skupiajmy się na wyciągarkach, których uciąg jest dwukrotnie wyższy od masy naszego pojazdu. Tak, potrzebujesz aż tak dużej mocy! Pamiętaj o tym, parametry wyciągarek są opracowywane w warunkach niespecjalnie off-roadowych (na prostej drodze). W trasie możesz się spotkać z wilgocią, nieprzyjaznym gruntem, błotem i innymi utrudnieniami. Po drugie – stawiaj na rozwiązania od sprawdzonych producentów, którzy tworzą produkty najwyższej jakości.

Mat. prasowe

Wybierz wyciągarkę samochodową idealną do Twoich potrzeb – postaw na polską jakość

Najlepsze wyciągarki samochodowe cechują się niesamowitą wytrzymałością. To rozwiązania, które będą działać przez lata bez awarii i przydadzą się w każdych warunkach. Warto stawiać na rozwiązania, które dostarcza firma Dragon Winch. Są to wyciągarki niesamowitej jakości, które od lat 90. potwierdzają pewność legendarnej polskiej jakości. Znana jest w kilku państwach, gdzie off-roadowe wyzwania są brane na poważnie. Dragon Winch tworzy wyciągarki bezkompromisowe – wydajne, trwałe i doskonale zaprojektowane. Znajdziesz je na stronie dragonwinch.com.

Zapraszamy także do lektury artykułu – Jakie wyciągarki sprawdzą się w offroadzie. To kolejna dawka wiedzy na temat wyciągarek w terenie!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Wakacje w aucie – jak przygotować się na długą podróż?

Podróże samochodem to dla wielu najwygodniejsza opcja wycieczkowa, pozwalająca zachować niezależność od rozkładu lotów czy ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *