środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Wykroczenia nagrane kamerą w Gdańsku

Nieprzestrzeganie znaków oraz sygnałów drogowych przez kierowców to jedna z przyczyn wypadków i kolizji. Gdańscy policjanci ruchu drogowego właśnie rozpoczęli cykliczne działania, podczas których  będą wyciągać konsekwencje wobec łamiących przepisy drogowe i wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas akcji policjanci objęli szczególnym nadzorem kilka skrzyżowań w Gdańsku i monitorowali zachowania poruszających się tam kierowców, wykorzystując do tego nieoznakowany radiowóz z kamerami.

Gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania, podczas których ujawniali kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do działań zostało wykorzystane Mobilne Centrum Koordynacyjno–Obserwacyjne, czyli samochód wyposażony w ukryte kamery.

Fot. KWP
Fot. KWP

Na skrzyżowaniach ulic Nowolipie/Kartuska, Słowackiego/Potokowa i na Al.Jana Pawła II obsługa policyjnego busa, wyposażonego w zestaw kamer, rejestrowała samochody przejeżdżające przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Inny policyjny patrol zatrzymywał wskazane pojazdy, a kierowcy musieli się liczyć z konsekwencjami.

Fot. KWP
Fot. KWP

Podczas działań funkcjonariusze podjęli 19 interwencji wobec kierujących niestosujących się do sygnalizacji świetlnej. W najbliższym czasie planowane są kolejne takie działania.

Przyspieszanie, by zdążyć przejechać przez skrzyżowanie na tzw. późnym żółtym, a w konsekwencji przejechać na czerwonym świetle, to jedno z bardziej niebezpiecznych zachowań kierowców na drogach.

Przypominamy!!!

Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie!

Sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *