344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
mat.prasowe

Wynajem przyczep Brenderup na stacjach LOTOS

Od początku sierpnia na 30 stacjach sieci LOTOS w Pomorskiem można wynająć przyczepy samochodowe do przewozu towarów. Partnerem we wdrożeniu usługi jest szwedzka Grupa Brenderup, która dostarcza przyczepy przystosowane do wynajmu, system do rezerwacji i zarządzania wynajmami, a także zapewnia serwis przyczep.

Bagażowa przyczepka to jeden z najbardziej wydajnych sposobów na powiększenie możliwości przewozowych samochodów osobowych. Największą jej zaletą jest uniwersalność zastosowań i łatwość obsługi. Sam zakup przyczepy jest nieopłacalny, jeśli korzysta się z niej okazjonalnie. Wielu kierowców mających samochód z hakiem holowniczym rezygnuje z usług firm przewozowych, bądź niektórych sklepów oferujących dostawy zakupionych towarów do domu, ze względu na wysokie stawki za usługę. W takich sytuacjach kierowcy chętnie korzystają z wypożyczalni.

Lato to gorący okres przeprowadzek i remontów. Dziś nawet jeśli samochód nie jest fabrycznie wyposażony w hak, można go zamontować już za kilkaset złotych. Dlatego wypożyczalnia przyczep na stacjach to także rozwiązanie dla osób, które kilka lat wcześniej – przy zakupie samochodu – nie przewidywały korzystania z przyczepy.

Mając kilkudziesięcioletnie doświadczenie w usługach wynajmu przyczep na rynkach skandynawskich i analizując obecne trendy postanowiliśmy wprowadzić nasz model biznesowy na rynek polski. LOTOS od początku wydał nam się być idealnym partnerem, z którym możemy wspólnie wprowadzać i rozwijać nasze zaawansowane rozwiązania. Polski rynek wykazuje rosnącą dynamikę w zakresie przewozu dóbr za pomocą przyczep, a polski konsument coraz częściej widzi potrzebę skorzystania z dodatkowego środka transportowego. Wspólnie z LOTOS chcemy zaspokajać te potrzeby w niesłychanie wygodny dla klienta sposób. Pozwala to nam optymistycznie spojrzeć w przyszłość i rozwijać współpracę między naszymi firmami – stwierdza Szymon Kowalski, menadżer sprzedaży w Europie Środkowej, Brenderup Rental.

Nowa usługa wynajmu przyczep wpisuje się w realizację strategii poszerzania oferty pozapaliwowej na stacjach paliw sieci LOTOS. Nasza analiza potrzeb klientów stacji paliw jednoznacznie wskazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. – mówi Adam Augustyniak, menadżer w Dziale Sklepów i Usług, LOTOS Paliwa. – Wspólna inicjatywa obu partnerów wpisuje się w pozycjonowanie marki LOTOS, jako pomocnego przyjaciela na drodze dla wszystkich kierowców, dlatego zapraszamy również kierowców, którzy do tej pory nie używali przyczep.Pracownicy stacji służą pomocą oraz radą, jak sprawnie i bezpiecznie podczepiać czy korzystać z przyczep – dodaje A. Augustyniak.

Brenderup to jeden z największych w Europie producentów przyczep i lider w zakresie dostaw przyczep pod wynajem. Wszystkie przyczepy oferowane na stacjach sieci LOTOS są produkowane w Polsce.

Jak wypożyczyć?

Rezerwacja przyczepy możliwa jest na jednej z trzydziestu stacji oraz na lotos.pl/przyczepy. LOTOS umożliwia wynajem na: 4 godziny, dobę (lub jej wielokrotność) albo na weekend (od 19:00 w piątek do 23:00 w niedzielę). Zwrot przyczepy odbywa się na stacji wynajmu.

Klienci mają do wyboru dwa rodzaje przyczep jednoosiowych – z plandeką lub z burtami siatkowymi. Do wynajmu wymagane są: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta, polisa OC. Od wynajmujących pobierana jest kaucja w gotówce. Ważne jest to, że przewóz towarów tego typu przyczepami nie wymaga od kierowców dodatkowych uprawnień, a masa przewożonego towaru może wynosić nieco ponad pół tony (czyli z przyczepą 750 kg).

Gdzie wypożyczyć?

Usługa wynajmu przyczep na stacjach sieci LOTOS jest dostępna na wybranych 30 stacjach w 13 miejscowościach na Pomorzu. Dokładna lista lokalizacji dostępna jest na stronie lotos.pl/przyczepy lub w atlasie stacji paliw sieci LOTOS: stacje.lotos.pl

Źródło: LOTOS

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M4 Frozen Orange

BMW M4 gościło w naszym “kolorystycznym” cyklu już nieraz. Teraz powraca, ale barwie, o której …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *