środa , 28 września 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. freepik.com

Wypożyczalnia samochodów – jak wybrać najlepszą?

Wynajem samochodów to coraz bardziej popularna usługa, która pozwala zachować pełną mobilność w różnych sytuacjach. Wypożyczenie auta to świetne rozwiązanie w momencie gdy np. planujemy delegację do innego miasta lub nasz pojazd uległ awarii. Na rynku pojawiają się kolejne firmy, które oferują możliwość wynajmu zarówno krótkoterminowego, jak i na dłuższy okres. Jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy.

Wypożyczalnia aut – wybór dostępnych modeli

Jednym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze wypożyczalni samochodów jest wybór dostępnych pojazdów. Szeroka oferta pozwala dobrać model dopasowany do indywidualnych potrzeb kierowcy, dzięki czemu może on cieszyć się wysokim komfortem jego użytkowania. Warto pamiętać o tym, że do jazdy po mieście najlepszym rozwiązaniem będzie zwrotny samochód wyróżniający się ekonomicznym charakterem. Z kolei osoby, które planują wyjazd rodzinny będą potrzebować modelu z przestronnym wnętrzem. Z korzyścią dla firmy działa również duży wybór pojazdów od renomowanych marek, o różnym standardzie i klasie, którym może pochwalić się np. Exelcar.

Wypożyczalnia samochodów – stan techniczny pojazdów

Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego też przed skorzystaniem z oferty danej wypożyczalni samochodów należy sprawdzić stan techniczny pojazdów. Powinny mieć one aktualne przeglądy oraz nie posiadać usterek wpływających na komfort użytkowania pojazdu. Nie bez znaczenia pozostaje również estetyka – auto przeznaczone do wynajmu powinno być utrzymane w optymalnej czystości i dokładnie wyczyszczone oraz zdezynfekowane po poprzednim użytkowniku.

Wypożyczalnia samochodowa – przejrzyste warunki umowy

Dobra wypożyczalnia samochodów to taka, która oferuje przejrzyste warunki umowy. Zapisy nie powinny być zbyt skomplikowane i nie wprowadzać klienta w błąd. Przed podpisaniem regulaminu należy dokładnie go przeczytać i sprawdzić, czy zawiera informacji o dodatkowych opłatach, które nie są niczym nadzwyczajnym. Powinny być one jednak wyszczególnione i jasno określone.

Ponadplanowe koszty najczęściej dotyczą ekstra wyposażenia w postaci np. nawigacji GPS, o czym wypożyczalnie informują jeszcze przed skorzystaniem z oferty. Zdarza się również, że możemy zostać obciążeni opłatą np. za wynajem lub odbiór auta w godzinach nocnych i w święta. Wiele firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców bezpłatnie udostępniając akcesoria samochodowe dla dzieci w postaci np. fotelika czy podstawki.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Myjnia CarWash SPA w Gdańsku przeszła modernizację

Tunelowa myjnia CarWash SPA w Gdańsku stała się bardzo popularnym miejsce wśród trójmiejskich miłośników motoryzacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.