Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Wywrotka do 3,5 tony – charakterystyka i zastosowanie

Istnieją pojazdy ciężarowe o jasno określonym, specyficznym przeznaczeniu, jak również takie, z których można korzystać na wiele sposobów, w różnorodnych sytuacjach. Niewątpliwie właśnie do tej drugiej kategorii zalicza się wywrotka do 3 5 tony. Jest to pojazd niezwykle wszechstronny i funkcjonalny. Kiedy wywrotka jest najbardziej przydatna? Czym charakteryzuje się zabudowa wywrotka?

Wywrotka do 3,5 tony – co ją wyróżnia?

Czym jest wywrotka? To pojazd z zabudową otwartą, przeznaczony do przewożenia ładunku. Cechą charakterystyczną jest otwarta zabudowa wywrotki, a przede wszystkim jej ruchomość. Sama nazwa tego typu zabudowy wzięła się od możliwości jej przechylania. Standardowa zabudowa wywrotka umożliwia przechylenie do tyłu w celu wyładunku towaru lub też ułatwienia jego załadunku. Kiedy przechylamy wywrotkę w tył, sypkie materiały samoistnie się wysypują, a większe można łatwo z nich zdjąć, na przykład z użyciem platformy.

Ważne jest, że większość wywrotek nie przekracza wagi 3 5 tony. Dlaczego to takie istotne? Otóż wywrotka do 3 5 tony może przejeżdżać wszystkimi drogami. Bardzo często na drodze trafiamy na znak, który zabrania wjazdu cięższym pojazdom, głównie ze względu na niewystarczającą wytrzymałość jezdni. W przypadku wywrotki problem ten nie istnieje.

Należy zauważyć, że wbrew pozorom nie każda wywrotka do 3 5 tony jest taka sama. Pojazdy te różnią się między sobą pod względem funkcjonalności zabudowy. Poza klasycznymi rozwiązaniami dostępne są również zabudowy ruchome nie tylko w tył i w przód, ale również na boki. Jednak to nie jedyna cecha różniąca wywrotki. Dotyczy ona również parametrów technicznych pojazdu, takich jak moc silnika, liczba koni mechanicznych, wyposażenie kabiny i wiele więcej. Na pierwszy plan wysuwa się Iveco wywrotka do 3 5 tony. Iveco to jedna z najbardziej renomowanych marek, jeśli chodzi o pojazdy ciężarowe i dostawcze. Wyposażenie pojazdów z pewnością jest warte docenienia.

Kiedy przydaje się zabudowa wywrotka?

Niewątpliwie liczba zastosowań wywrotki jest bardzo duża. Przede wszystkim znajduje ona zastosowanie na placach budowy. Ponieważ jej wymiary są niewielkie, może się po nich poruszać z dużą swobodą. Przydaje się do transportu sprzętu budowlanego oraz materiałów, a także do wywożenia gruzu. Ponadto, zabudowy wywrotki znajdują zastosowanie także w użytku prywatnym. Sprawdzają się w transporcie narzędzi czy też resztek po remoncie. Jednocześnie ze względu na niewielką wagę pojazdu, jego kierowca nie musi posiadać żadnych specjalnych uprawnień ani umiejętności.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Jakie narzędzia do warsztatu warto kupić?

Wyposażenie warsztatów samochodowych to nie lada wyzwanie, do którego należy podejść z dużą dozą cierpliwości …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *