niedziela , 19 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec

Wzór sportowej limuzyny z hybrydowym napędem – Porsche Panamera E-Hybrid

Porsche Panamera to jeden z pierwszych współczesnych samochodów, który połączył sportowe osiągi z prawdziwie 4-osobową kabiną. Od 2009 roku limuzyna z Zuffenhausen doczekała się dwóch generacji i przeszła kilka modyfikacji. Coraz większe uznanie nabywców zdobywa wersja hybrydowa, łącząca osiągi z ekonomicznością i bezemisyjnością. 

Panamera występuje w kilku hybrydowych odmianach. Dostępne są trzy rodzaje nadwozia – standardowa limuzyna typu liftback, wersja z wydłużonym rozstawem osi Executive oraz sportowe kombi SportTurismo.

Podstawowy wariant napędowy to Panamera 4 E-Hybrid o całościowej mocy 462 KM. Samochód czerpie ją z benzynowego, 6-cylindrowgo silnika 2.9, który współpracuje ze 136-konnym motorem elektrycznym. Samochód zależnie od wersji nadwoziowej może przejechać nawet nieco ponad 50 km w trybie całkowicie bezemisyjnym (elektrycznym), a czas na przyspieszenie od 0 do 100 km/h to niespełna 5 sekund.

Mocniejsza jest wersja 4S E-Hybrid o całościowej mocy 560 KM. Korzysta ona zasadniczo z tego samego zespołu napędowego, ale generuje wyższą moc. Przekłada się to na zmniejszenie zasięgu do około 47-49 km w trybie elektrycznym.

Na szczycie lokowana jest Panamera Turbo S E-Hybrid o niebagatelnej mocy aż 700 KM. Silnik spalinowy ma tutaj pojemność 4-litrów i jest to jednostka 8-cylindrowa. Motor elektryczny jest ten sam i generuje ekwiwalent 136 KM. Zasięg na silniku elektrycznym to 45-49 kilometrów.

Wszystkie warianty hybrydowej Panamery mogą osiągnąć nawet 140 km/h korzystając jedynie z silnika elektrycznego.

Celem Porsche jest sprzedaż co drugiej Panamery w wydaniu hybrydowym

Producent świadomy jest swojej odpowiedzialności środowiskowej, dlatego założenia są takie, aby co drugi wydawany egzemplarz tego modelu posiadał łączony napęd elektryczno-spalinowy.

Proporcje sprzedaży jakie stosujemy w przypadku modeli Panamera i Cayenne są takie, że praktycznie co drugi sprzedawany model powinien być w napędzie hybrydowym, oczywiście do tego dochodzi osobny plan na sprzedaż samochodów typowo elektrycznych takich jak Porsche Taycan – informuje Sławomir Sankiewicz, Kierownik Sprzedaży Porsche Centrum Sopot.

Aktualnie w sopockim Centrum marki dostępnych jest kilka egzemplarzy Porsche Panamera w hybrydowej wersji w cenie od 644 569 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poczuj francuski styl – Dni Otwarte w salonie Peugeot Zdunek

Wystrój, ubiór i przysmaki – w salonie Peugeot Zdunek w Gdańsku zapanował francuski styl. Dealer …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *