MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

X edycja Prestiżowego Pokazu Zabytkowych Aut w Sopocie V.S.O.P.ot

Już po raz 10-ty dla mieszkańców i gości Sopotu, Anna i Marek Gut ze Stowarzyszenia Classic Moto Story przygotowali niezwykłą podróż w czasy dawnej motoryzacji. Na Placu Kuracyjnym, tuż przy wejściu na molo, zaparkowało kilkanaście zabytkowych samochodów, których zwykle nie widuje się na trójmiejskich pokazach, nie wspominając o codziennym ruchu drogowym. Wśród nich klasyczny Aston Martin Virage, Porsche 928 z silnikiem V8, pick-up Chevrolet z Fordem na pace, a nawet łódź podwodna! 

Prestiżowy Pokaz Zabytkowych Aut w Sopocie V.S.O.P.ot ma już niemałą historię i przede wszystkim regularność. Co roku, we wrześniu, w prestiżowym miejscu, organizowany jest nasz lokalny konkurs elegancji. Starannie wyselekcjonowane i przede wszystkim rzadko spotykane egzemplarze zachwycają przechodniów, którzy niejednokrotnie, całkowicie przypadkowo trafiają na tą wystawę i są nią zachwyceni.

W tym roku zaledwie kilkanaście aut było znanych lub widzianych na poprzednich edycjach lub innych zlotach. “Wystawcy” przyjechali nie tylko lokalnie, z Trójmiasta, ale także z głębi kraju co kolejny raz zaowocowało oryginalnością ekspozycji.

Wśród najstarszych samochodów pokazu warto wymienić Forda T, Citroena AC4 i Austina Seven z początku XX wieku. Elitarną “nowością” na trójmiejskiej arenie zabytkowych pojazdów jest również granatowy Aston Martin Virage zarejestrowany w Sopocie. Sporą reprezentację stanowiły samochody zza Oceanu, między innymi pięknie zachowany, pomarańczowy Chevrolet ElCamino. Od tego samego producenta pochodził pick-up z zabytkowym Fordem na pace – ten duet zarejestrowany był w Szwecji. Z kolei największym reprezentantem zabytkowej motoryzacji był trolejbus Skoda 9Tr z 1975 roku, który “pracował” kiedyś w gdyńskiej komunikacji.

Wystawy organizowane przez Classic Moto Story wyróżniają się prestiżem prezentowanych samochodów i rzadkością ich występowania. Stowarzyszenie szerzy przy tym kulturę motoryzacyjną, pokazując jaki przełom nastąpił w tym przemyśle,. To także wspaniała lekcja historii i wydarzenie towarzyskie, bowiem właściciele samochodów z wielką przyjemnością opowiadają o swoich pojazdach.

Wśród klasyków pojawił się też jeden reprezentant współczesnej motoryzacji – Mercedes EQS SUV, zaprezentowany przez partnera wydarzenia – firmę BMG Goworowski.

Z tego miejsca gratulujemy Organizatorom konsekwencji i zaparcia w przygotowywaniu pokazów. Doceniamy wkład i czekamy na kolejne edycje!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dwa odcinki S6 w pomorskim w betonie

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 ze Słupska do Bożepola Wielkiego dwa odcinki na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *