wtorek , 19 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. AmberOne

Z Gdańska do Piotrkowa Trybunalskiego autostradą A1 jeszcze w tym tygodniu!

Wszystko wskazuje na to, że znacznie wcześniej niż pierwotnie zakładano, kierowcy z Pomorza dojadą na południe kraju korzystając z Autostrady A1. Otwarcie nowego odcinka autostrady nastąpi w piątek 1 lipca 2016 roku o godzinie 12:00. Nowy fragment autostrady A1 pełnić będzie zarazem funkcję obwodnicy Łodzi. Dla kierowców oznacza to tyle, że po wjeździe na A1 w Rusocinie, autostradą dojadą aż do Piotrkowa Trybunalskiego.

Zgodnie z umowami pomiędzy inwestorem i wykonawcami, nowy odcinek autostrady Stryków – Tuszyn, miał być gotowy do końca sierpnia 2016 roku. Jednakże, w związku ze zbliżającymi się Dniami Młodzieży w Krakowie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poprosiła firmy budowlane o przyspieszenie prac i oddanie drogi do użytku szybciej.

I to się udało. Jak poinformował wczoraj wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit, nowy odcinek Autostrady A1 zostanie oddany do użytku już w najbliższych dniach, nie zdradził jednak dokładnej daty.

Nowy odcinek A1 wykonany jest z betonu, dzięki czemu nawierzchnia drogi powinna wytrzymać nawet 30-40 lat bez prac remontowych. Inwestycja odciąży ruch kołowy w Łodzi, ale jest także dobrą wiadomością dla kierowców z Trójmiasta – dodatkowe kilometry autostrady pozwolą zaoszczędzić nawet ponad godzinę na trasie z Gdańska do Krakowa. Po zjeździe z Autostrady A1 w Tuszynie, kierowcy wjadą na 2-pasową krajową „1”, a następnie moga skorzystać z Autostrady A4, łączącej Wrocław z Krakowem.

Podróż nowym odcinkiem na razie będzie bezpłatna.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *