piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Za rażące przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy

Fot. KWP
Fot. KWP

Tylko jednego dnia policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec ośmiu kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Siedmiu kierowcom, którzy jechali o ponad 50 km/h więcej niż dopuszczalna szybkość, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wśród nich był 34-letni kierowca Mercedesa, który jadąc ulicą Grunwaldzką miał na liczniku 145 km/h i 34-letni kierowca Skody, który jechał przez Tunel pod Martwą Wisłą z prędkością 146 km/h.

Do interwencji zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości, doszło w czwartek rano i wieczorem. Tuż po godz.10:00 na ul. Podwale Przedmiejskie policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Gdańska, który jechał samochodem marki Renault o 66 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość. Dziesięć minut później w Tunelu im. Abp. Gocłowskiego prawo jazdy zatrzymano 34-latkowi z Gdańska, który jechał Skodą z prędkością 146 km/h tam, gdzie ograniczenie prędkości było do 70 km/h. Jeszcze tego samego dnia o godz. 12:45 na ul. Słowackiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego.

W godzinach wieczornych na ul. Grunwaldzkiej i w Tunelu im.Abp. Gocłowskiego funkcjonariusze drogówki zatrzymali pięć praw jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość ponad 50 km/h.

Jednym z zatrzymanych do kontroli kierowców był 21-latek z powiatu nowodworskiego, który jechał przez Tunel pod Martwą Wisłą z prędkością 143 km/ h. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy 34-latkowi z Sopotu , który jechał Mercedesem po ulicy Grunwaldzkiej z prędkością 145 km/h tam, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/ h.

Wobec kierowców którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *