czwartek , 17 czerwca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Zabezpieczenie i transport podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza informujemy o  utrudnieniach w ruchu, które wystąpią w piątek oraz sobotę w ścisłym centrum Gdańska. Policjanci będą na trasie dbać o bezpieczeństwo oraz w miarę możliwości będą upłynniać ruch.  Zachęcamy osoby, które planują wziąć udział w uroczystościach o korzystanie z komunikacji miejskiej. Nad bezpieczeństwem w dniu pogrzebu czuwać będzie ok. 1200 policjantów.

Uroczystości rozpoczną się w piątek o godzinie 17:00 od wyprowadzenia trumny z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej. Policjanci na trasie przemarszu będą czasowo wyłączać ruch.

Pochód przejdzie ulicami: Doki, Łagiewniki, Stolarska, Staromiejska, Pańska, Węglarska, Piwna. W tym czasie policjanci będą dbać o bezpieczeństwo uczestników przemarszu. W działania zaangażowani będą funkcjonariusze z pionu ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego.

W sobotę o godzinie 12.00 rozpocznie się msza pogrzebowa w Bazylice Mariackiej. Nad bezpieczeństwem uczestników pogrzebu oraz wszystkich mieszkańców czuwać będzie ok. 1200 policjantów ze wszystkich pionów.

Policjanci w sobotę w godzinach od 9.00 do 17.00 będą pełnili dyżur w tymczasowym posterunku policji przy ul. Piwnej 32/35. Funkcjonariusze podczas pełnionego dyżuru będą służyli pomocą np. w sytuacji, gdy dojdzie do zagubienia się dziecka lub osoby starszej. Ponadto będą mieli stały kontakt z psychologami z Centrum Interwencji Kryzysowej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, do których w razie potrzeby będą kierować osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego.

Zespół psychologów i pracowników MOPR-u swój dyżur będzie pełnił w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40.

Apelujemy do wszystkich osób, aby stosowali się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Fot. gdansk.pl
Fot. gdansk.pl

TRANSPORT w dniu pogrzebu

Zachęcamy osoby, które planują wziąć udział w uroczystościach o korzystanie z komunikacji miejskiej.

Od piątku (18.01.2019 r.) od godz. 00:00 do soboty (19.01.2019 r.) do godz. 23:59. gdańska komunikacja miejska będzie bezpłatna i będzie funkcjonować wg zmienionych zasad.

Darmowa komunikacja dotyczy wyłącznie linii tramwajowych i autobusowych organizowanych przez ZTM w Gdańsku oraz linii autobusowej 101.

Dojazd do Śródmieścia jest możliwy również pociągami SKM Trójmiasto i Przewozów Regionalnych. Bezpłatnie będzie można podróżować tylko w sobotę w godz. 10.00-18.00 pomiędzy stacjami Gdańsk Osowa, Gdańsk Lipce i Gdańsk Żabianka.

W piątek w godzinach popołudniowych i w sobotę ZKM Gdynia również uruchamia własną linię autobusową 101 na trasie z dworca kolejowego Gdynia przez Oliwę –Wrzeszcz do Śródmieścia SKM w Gdańsku. Linia jest również bezpłatna. Rozkład jazdy dostępny na stronie www.zkmgdynia.pl i www.ztm.gda.pl.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Trwa sezon motocyklowy. Policja apeluje o ostrożność kierowców jednośladów

Im cieplej, tym więcej na drogach jednośladów. Bez wątpienia pogoda sprzyja kierowcom tych pojazdów. Jednak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *