poniedziałek , 12 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Zakończenie sezonu klasycznych samochodów w Trójmieście

Zakończenie sezonu Trójmiasto Klasycznie 2015-05557Popularny profil w portalu społecznościowym Facebook o nazwie Trójmiasto, klasycznie po raz kolejny zorganizował imprezę kończącą sezon. Tym razem miejscem spotkania miłośników nie najnowszych samochodów był parking przed stadionem piłkarskim w dzielnicy Letnica. Ogółem w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 samochodów i jeszcze więcej osób. Pojawiły się klasyki zarówno produkcji polskiej, europejskiej, japońskiej jak i amerykańskiej.

Rozpoczęcie i zakończenie sezonu „Trójmiasto, klasycznie” stało się już tradycją i za każdym razem przyciąga wielu uczestników i tłumy zainteresowanych oldtimerami. Spotkanie ma otwarty, przyjacielski charakter i przebiega w niemal piknikowej atmosferze.

Zakończenie sezonu Trójmiasto Klasycznie 2015-05713

Podczas tegorocznego zakończenia dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. Pojawiło się wiele ciekawych i unikalnych samochodów. Odwiedzający chwalili inicjatywę i jej bezpłatny, a zarazem bardzo atrakcyjny charakter.

Organizatorzy tradycyjnie selekcjonują samochody biorące udział w wydarzeniu. Na parking przed stadionem wpuszczone zostały klasyki wyprodukowane do 1989 roku włącznie lub takie, których produkcja rozpoczęła się w tym lub wcześniejszym roku. Ponadto, wszystkie samochody produkcji polskiej były wpuszczane nie zależnie od rocznika z którego pochodziły.

Zakończenie sezonu Trójmiasto Klasycznie 2015-05552

W spotkaniu dominowały Mercedesy. Od tych starszych z lat 50/60-tych do tych, które jeszcze niedawno były bardzo popularne na polskich drogach, a więc modele W123 i W124.

Zakończenie sezonu Trójmiasto Klasycznie 2015-05553

Ciekawie prezentowała się także ekspozycja samochodów brytyjskich. W gronie Jaguara znalazł się prawdopodobnie najstarszy samochód tego zlotu.

Kolejna okazja do spotkania miłośników klasycznej motoryzacji z Trójmiasta odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Zakończenie sezonu Trójmiasto Klasycznie 2015-05568

Za pomoc w wykonaniu zdjęć „z lotu ptaka” dziękujemy Bungee Jumbing Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Raport] Budowa drogi ekspresowej S6

Przedstawiamy nagranie wideo, przedstawiające zaawansowanie prac na budowie drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk, na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *