sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Zakończenie wakacji klasycznie przy gdańskim stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk

Było rozpoczęcie wakacji z klasykami, należało więc również je zakończyć w ten sam sposób. W niedzielne popołudnie na parkingu przy gdańskim stadionie Polsat Plus Arena spotkało się okoł0 300 właścicieli ogólnie pojętych pojazdów klasycznych. Wśród nich zarówno te zabytkowe, liczące sobie kilka dekad, jak i coraz popularniejsze fresh i youngtimery, czyli samochody około 20-letnie, dopiero aspirujące do miana klasyków. 

Chociaż wzbudza to kontrowersje, to jednak ta ostatnia grupa jest często najliczniejsza i do niedawna trochę ignorowana. Często kryterium decydującym o wpuszczeniu na pokaz był bowiem rok produkcji przed 1989 rokiem.

Tymczasem samochody takie jak Lexus LS400, Mercedes Klasy S W140 albo Fiat Coupe – to bardzo interesujący element historii motoryzacji.

Cieszę się, że ta impreza ewoluuje i w niedzielne popołudnie przyciągnęła blisko 300 wiekowych samochodów i motocykli. Spotkania pod trójmiejskimi stadionami od przeszło 10 lat wyrobiły sobie dobrą markę i oczekiwania od publiczności. Ten sezon dał nowego wiatru w żagle formatowi, dzięki pojawieniu się młodego pokolenia miłośników starszych pojazdów. Dziewczyny i chłopaki z „Classic Cars Trójmiasto”, „CarVibes” czy „Zjednoczenie Graciarzy Pomorza” dają nową siłę do działania i pomysły, które wspólnie realizujemy. Jednocześnie działające od dekady grupy „Trójmiasto, klasycznie” czy „YOUNGTIMERS Trójmiasto” zawsze były chętne i propagowały szerzenie kultury posiadania i fascynacji klasykami i youngtimerami. Fajne jest to, że co imprezę pojawiają się nowe projekty. Sezon się jednak jeszcze nie kończy, czeka nas jeszcze  m.in. kultowy na mapie imprez „Rajd Halloween” – podsumowuje Bartłomiej Chruściński, jeden z Organizatorów spotkań trójmiejskich miłośników klasycznej motoryzacji.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *