środa , Kwiecień 1 2020
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Zamknięcia Tunelu pod Martwą Wisłą na czas prac gwarancyjnych i serwisowych

Zamknięcia Tunelu pod Martwą Wisłą na czas prac gwarancyjnych i serwisowych

Od soboty 6 kwietnia do niedzieli 14 kwietnia 2019 r. w Tunelu pod Martwą Wisłą przeprowadzane będą prace gwarancyjne oraz serwisowe. Niedostępna dla ruchu kołowego będzie kolejno jedna rura Tunelu. W drugiej odbywać się będzie ruch dwukierunkowy.

Harmonogram zamknięcia Tunelu pod Martwą Wisłą w okresie 6 – 14 kwietnia:

  • Od 6.04 (sobota) 2019 r. od godz. 23:00 do 10.04 (środa) 2019 r. do godz. 23:00 zamknięta będzie rura T1 – w kierunku dzielnicy Letnica. Ruch dwukierunkowy odbywał się będzie w rurze T2.
  • Od 04 (środa) 2019 r. od godz. 23.00 do 14.04 (niedziela) do godz. 23.00 zamykana będzie rura T2 w kierunku dzielnicy Stogi. Ruch dwukierunkowy odbywał się będzie w rurze T1.
  • W dniach 6,10 i 14.04 w godz. 22.00 – 24.00 tunel będzie zamknięty całkowicie ze względu na konieczność ustawienia barier tymczasowej organizacji ruchu.

Aby zminimalizować uciążliwości tymczasowa organizacja ruchu zakłada dwukierunkowy ruch w jednej z nitek tunelu. Wymaga to rozebrania części barier przed tunelem, ograniczenia prędkość z 70 km/h do 50 km/h. Prosimy o szczególną ostrożność, która umożliwi bezpieczny i płynny przejazd.

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku-120324

W ramach prac gwarancyjnych usuwane będą przesiąki oraz wymienione płyty obudowy ogniowej Tunelu. Prace wykonywane będą w oparciu o iniekcję wysokociśnieniową, czyli wtryskiwanie pod wysokim ciśnieniem w pory betonu środka chemicznego, który z kontakcie z wodą pęcznieje i uszczelnia przesiąk.

Prace gwarancyjne wykona firma OHL POLSKA Sp. z o.o. w ramach 5-letniej gwarancji.

Źródło: ZDiZ Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Działania Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Zamknięcie parkingów wzdłuż pasa nadmorskiego, zamknięty na weekend Park Oliwski, częściej myte wiaty przystankowe, specjalne ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *