środa , 10 sierpnia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

[Zapowiedź] 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup – 26-28/05/2017

W ostatni weekend maja najlepsi polscy rajdowcy zawitają na Pomorze podczas 2 Rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. 

Organizowany przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r. podczas Dni Gdańska. Baza rajdu będzie zorganizowana w centrum Gdańska przy Europejskim Centrum Solidarności, gdzie atrakcją dla kibiców będzie Miasteczko Rajdowe z Parkiem Serwisowym samochodów rajdowych oraz imprezy towarzyszące.

Ceremonia uroczystej prezentacji załóg oraz startu honorowego rajdu odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 17.00 na Targu Węglowym. W sobotę 27 maja w godzinach 08:00 – 11:00 odbędzie się odcinek testowy z Bąkowa k/Kolbud do Otomina. Załogi 2-3 krotnie pokonają 3-kilometrową trasę sprawdzając i ustawiając samochody rajdowe. Również w sobotę 27 maja nastąpi z ECS  start do rajdu, po którym zawodnicy dwukrotnie pokonają trasę z trzema odcinkami specjalnymi w rejonie Kolbud, Przywidza i Skarszew. W Bąkowie w rejonie startu do odcinka testowego będzie zorganizowana strefa serwisowa z dostępem dla wszystkich kibiców oraz atrakcjami dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Strefę kibica przewidziano na odcinku specjalnym – Przywidz (OS-2 i OS-5) w miejscowości Kamerowskie Piece. Atrakcją przy ECS-ie będzie ceremonia zakończenia rajdu dla załóg startujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Pomorza.

mat. prasowe
mat. prasowe

28 maja (niedziela) załogi wyruszą na odcinki specjalne Szwajcarii   Kaszubskiej w okolicach Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina  i  Wejherowa.  Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz w  Szemudzie    zorganizowana będzie strefa serwisowa z atrakcjami dla mieszkańców  oraz możliwością spotkania się z czołowymi, polskimi kierowcami rajdowymi, a także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Na odcinku specjalnym – Szemud (OS-7 i OS-9) w miejscowości Przetoczyno przewidziano  kolejną strefę kibica z możliwością wspólnego śledzenia przejazdu załóg rajdowych.

mat. prasowe
mat. prasowe

W godzinach od 12:00 do 15:30 w Gdańsku przy Europejskim Centrum Solidarności (Plac Solidarności 1) odbędzie się Festyn Rajdowy promujący Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. O godzinie 15:30 w historycznym miejscu przy bramie Stoczni Gdańskiej (obok ECS-u) odbędzie się uroczystość zakończenia 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup i wręczenie pucharów.

Lesław Orski (Dyrektor 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup): – Zapraszam wszystkich Państwa do odpowiedzialnego kibicowania i podziwiania czołowych polskich zawodników rywalizujących na pięknych drogach Kociewia i Szwajcarii Kaszubskiej po których przebiegać będą odcinki specjalne 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup. Ufam, że zawody przebiegną bezpiecznie, a zawodnicy i kibice powrócą do nas w roli turystów odwiedzających bogaty w zabytki Gdańsk oraz urokliwe tereny Kaszub i Kociewia.

Automobilklub we wszystkich działaniach ściśle współpracuje z niezwykle pomocnymi i otwartymi lokalnymi władzami Pomorza. Nasz rajd zabezpiecza kilkuset strażaków OSP, którzy od lat odpowiedzialnie wykonują swoje zadania i tej „Soli Ziem Pomorskich” zazdrości nam cała Polska.

Nasze imprezy samochodowe to nie tylko niezwykłe spotkania i sportowe przeżycia społeczności lokalnej i tysięcy kibiców z całej Polski,  ale również imprezy szeroko promujące motoryzację (parady, wystawy pojazdów sportowych, zabytkowych, ratowniczych oraz spotkania z Mistrzami Kierownicy), przede wszystkim promujące  bezpieczeństwo ruchu drogowego. Akcja „Bezpieczny Gdańsk, Bezpieczne Pomorze” to propozycje szkoleń w Akademii  Bezpiecznej  Jazdy, organizowane mobilne miasteczka ruchu drogowego dla dzieci, a także szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy ratownictwa drogowego.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowo – nowe, elektryczne Renault Megane e-Tech w Renault Zdunek

Długo wyczekiwana nowość spod znaku Renault – nowe wcielenie popularnego kompaktowego Megane, dotarło do Trójmiasta. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.