niedziela , 25 października 2020
Strona główna / MOTO Lifestyle / Classic & Youngtimer / [Zapowiedź] 84 urodziny Automobilklubu Morskiego w Muzeum Marynarki Wojennej – 19/20 czerwca w Gdyni

[Zapowiedź] 84 urodziny Automobilklubu Morskiego w Muzeum Marynarki Wojennej – 19/20 czerwca w Gdyni

Automobilklub Morski, założony w Gdyni od 1936 roku, zaprasza na swoje 84 urodziny. W tym roku oficjalna część obchodów, podczas której po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany zostanie niedawno odnaleziony, pierwszy znak klubowy, z lat 1936 – 1938, odbywać się będzie w Muzeum Marynarki Wojennej.

Zapraszamy w piątek 19 czerwca, o godzinie 17, na prelekcję o najstarszej klubowej pamiątce i otwarcie wystawy artefaktów, związanych z przedwojenną i tuż powojenną motoryzacją – mówi członek zarządu Automobilklubu Morskiego, Bartosz Gondek. – W tym dniu pod muzeum stanie także kilka samochodów, w tym o przedwojennym rodowodzie. Na wystawie zobaczymy przedwojenne pamiątki po gdyńskim Automobiklubie oraz artefakty związane z pierwszym powojennym okresem działalności klubu. Drugą gablotę wypełnią przedmioty i dokumenty związane z przedwojenną motoryzacją.

To nie przypadek, że oficjalna część urodzin odbywa się właśnie w naszym Muzeum – mówi dyrektor MMW, Tomasz Miegoń – Wśród założycieli klubu i aktywnych automobilistów, byli przed wojną wysocy oficerowie Marynarki Wojennej, w tym Edward Szystowski czy Stanisław Hryniewiecki. Przez dziesięciolecia oficerowie i marynarze należeli do najbardziej aktywnych członków Automobilklubu.

Relacja z piątkowych urodzin Automobilklubu Morskiego będzie dostępna również w internecie.

Automobilklub zaprasza także na organizowany w sobotę, w ramach urodzin, swobodny, sentymentalny przejazd ulicami Gdyni który wystartuje o godzinie 12:30 z parkingu przy CH Riviera, a zakończy się dwie godziny później przed siedzibą Automobilklubu Morskiego, mieszczącą się w zabytkowym, „Modrzewiowym Dworze”, przy ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 28.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Parada klasycznych automobili w Gdyni z okazji 84-urodzin Automobilklubu Morskiego

Automobilklub Morski to stowarzyszenie o tradycjach sięgających dwudziestolecia międzywojennego. Za datę jego powstania przyjmuje się ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *