BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

[Zapowiedź] Klasyczne zakończenie sezonu w Trójmieście – niedziela 23/10/2022 o godzinie 12:00

Od przeszło dziesięciu lat pod trójmiejskimi stadionami miłośnicy klasycznych samochodów i motocykli rozpoczynają i kończą sezon. To swoiste święto – graniczne imprezy, które pokazują, kiedy “wyjechać z garażu” i ponownie wstawić klasyczną maszynę na zimowy sen. W tą niedziele sympatycy z grupy “Classic Cars Trójmiasto” i ich przyjaciele domkną pod “Polsat Plus Arena Gdańsk” koniec klasycznego sezonu 2022.

Na samym początku był “Trójmiejski Kruzing” – nieformalne spotkania miłośników “klasyków” pod bramą stoczni Gdańskiej lub skwerze Kościuszki w Gdyni, aut nie było wiele – pojawiało się 20-30 starszych samochodów, apetyt jednak rósł. Nieco później drogi organizatorów spotkań się rozeszły i powstały dwie osobne grupy, skupiające młodych ludzi: “Trójmiasto, klasycznie” oraz “Youngtimers Trójmiasto”.

Pierwsza grupa zwykle zaczynała i kończyła sezon organizując dwie huczne imprezy w sezonie, a druga organizowała pełno mniejszych imprez i wydarzeń tzn. spotów klasyków czy słynny Rajd Halloween, o którym nieco później.

W tę niedzielę znów będzie można (i trzeba) pojawić się klasykiem “pod stadionem” i ostatni raz w tym roku pokazać się pomorskiej publiczności. Dla wielu posiadaczy trochę starszych maszyn to ostatnia impreza sezonu, później część samochodów jedzie do ciepłych garaży, czekać do kwietnia na inaugurację sezonu 2023.

Na klasycznych spotkaniach wszystko zawsze rozchodzi się o rocznik, od kilku sezonów granicznym jest 1989 – symboliczna zmiana mentalności w motoryzacji. Przed tym rokiem podziwiać możemy popularne oldtimery z lat 50, 60 czy 70-tych. Lata 80-te to popularne na pomorzu Mercedesy z serii W123, W124 czy W201. Mnóstwo jest też starszych Volkswagenów, Toyoty, Opli czy Fordów. Impreza podzielona została na sektory, a samochody wyprodukowane po 1989 roku trzeba organizatorom zgłaszać do 18 października. Również auta produkowane do 1996 roku – youngtimery i freshtimery, dostały możliwość przejścia selekcji i wjazdu na teren eventu.

Nie będzie to kolejny finał sezonu, w którym będzie można tylko “kopać w oponkę”. Organizatorzy przygotowali część konkursów z nagrodami; będą wybierane najciekawsze maszyny w sektorach. Dla publiczności przygotowano zawody w przeciąganiu na czas… małego Fiata. A wszystkich tych, którzy zgłodnieją zapewne zadowoli kilka znanych w Trójmieście foodtruków.

Wstęp dla publiczności jest wolny. O godz. 11:45 nastąpi otwarcie bram, a na poszczególne sektory auta zostaną poprowadzone przez obsługę eventu. Klasyki wjeżdżają na parking P3, wjazd tradycyjnie od ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk. Opłata za parking dla uczestników imprezy wynosi 25 zł i jest płatna w parkometrze, cała kwota przeznaczona jest na pokrycie wynajmu i obsługi parkingu.

Auta gości i te nie biorące udziału w evencie, trzeba parkować na pozostałych parkingach wokół stadionu. Zabawa potrwa do godziny 14:00, kiedy ma zostać wręczonych oficjalnie sześć nagród dla właścicieli samochodów przy zlotowej scenie. Jak co roku organizatorzy proszą publiczność, by szanować cudzą własność i pytać właścicieli samochodów m.in. o możliwość “fotki za kierownicą pojazdu”.

Oprócz “Zakończenia Sezonu Klasycznie 2022” organizatorzy zapraszają na jeszcze jedno spotkanie zabytkowych samochodów (ale też tych młodszych). Trwają zapisy na IX edycję Rajdu Halloween – kultową pozycję w kalendarzu miłośników motoryzacji z pomorza. Trwają zapisy załóg, są jeszcze miejsca na imprezę dla całych rodzin, która w tym roku odbędzie się w sobotę 29 października. Szczegóły na facebookowym wydarzeniu TUTAJ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dwa odcinki S6 w pomorskim w betonie

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 ze Słupska do Bożepola Wielkiego dwa odcinki na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *