środa , 28 września 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. granturismoevents.com

[Zapowiedź] Największe polskie Gran Turismo powraca w lipcu z nową trasą. Start w Sopocie 6 lipca!

Gran Turismo Polonia – największa i najstarsza impreza dla właścicieli supersamochodów w Polsce odbędzie się w tym roku w dniach 6-13 lipca 2022 r. Ponad 100 olśniewających sportowych aut przemierzy trasę z Sopotu, przez Szczytno, Mikołajki, Ostrów Mazowiecką, Warszawę i Łódź, aż do Poznania, gdzie przez 2 dni uczestnicy będę szlifować szybką jazdę na Torze Poznań. Wśród samochodów biorących udział w wydarzeniu jak zwykle nie zabraknie wyjątkowych i egzotycznych ikon motoryzacji.

Nowe daty, nowa trasa

Gran Turismo Polonia odbędzie się w dniach pomiędzy 6 a 13 lipca. Wzorem zeszłego roku, event będzie składał się z dwóch części – ekskluzywnego road show po Polsce (6-10 lipca) oraz dni torowych (11-12 lipca). Swoją podróż ponad 200 osobowa grupa kierowców rozpocznie w Sopocie, skąd 7 lipca uda się do Mikołajek, po drodze zatrzymując się w Szczytnie. Następnego dnia, z malowniczego serca Mazur uczestnicy obiorą kurs na stolicę, zatrzymując się tym razem na lunch w Ostrowi Mazowieckiej. Z kolej 9 lipca samochody pokonają krótki odcinek pomiędzy Warszawą a Łodzią, gdzie właściciele superaut zatrzymają się na kolejny nocleg. Ostatni odcinek trasy zaplanowany został na niedzielę, 10 lipca, kiedy to kierowcy przeniosą się do finałowej destynacji, czyli Poznania. Podczas każdego z przystanków, wszystkie samochody zostaną wyeksponowane na zewnętrznych parkingach, tak aby chętni miłośnicy motoryzacji mogli przyjrzeć się im z bliska. Podczas przystanków specjalnych w Szczytnie i Ostrowi Mazowieckiej, organizatorzy wraz w lokalnymi władzami przygotowali dodatkowe atrakcje dla wszystkich kibiców.

Ponad 100 supercarów zaparkowanych w jednym miejscu to widok, jaki nie zdarza się na co dzień. Rokrocznie tysiące osób przychodzą obejrzeć nasz wyjątkowy parking, dlatego staramy się zorganizować przystanki tak, aby jak najwięcej osób miało możliwość obejrzenia aut. Aby zapewnić maksymalnie komfortowe warunki, współpracujemy z lokalnymi samorządami, których gościnność bardzo nam w tym pomaga – przekonuje Peter Ternström, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia.

Fot. granturismoevents.com

100 milionów złotych w trasie

W ramach tegorocznego Gran Turismo Polonia, przez malownicze polskie drogi przejedzie około 100 supersamochodów, wśród których nie zabraknie prawdziwych unikatów. Szacowana wartość całej mechanicznej kawalkady to ponad 100 mln złotych! Udział w imprezie zapowiedzieli właściciele wyjątkowych aut, takich jak Hennessey F5, DeLorean DMC-12, Porsche 9FF, Lexus LFA czy Lamborghini Diablo. Poza tym na liście startowej znajdzie się cała plejada topowych modeli ze stajni Ferrari, Lamborghini, Porsche czy McLarena. To jednak nie koniec, gdyż w Poznaniu do stawki dołączy kolejne 30 samochodów, uzupełniając listę uczestników największego GT w Polsce.

Po pięciu dniach podróży przez Polskę, kierowcy zatrzymają się w Poznaniu, gdzie w poniedziałek rozpocznie się część sportowa Gran Turismo Polonia. Tam, przez dwa dni na wymagającej nitce Toru Poznań, kierowcy pod okiem profesjonalnych instruktorów będą trenowali szybką jazdę swoimi samochodami. Uczestnicy w dżentelmeńskiej rywalizacji, będą starali się uzyskać najlepszy czas okrążenia i zdobyć tytuł King of Gran Turismo Polonia 2022. Impreza zakończy się we wtorek kolacją pożegnalną, po czym w środę samochody rozjadą się po świecie.

Partnerami tegorocznej edycji Gran Turismo Polonia są firmy Textar oraz Michelin. Dokładną trasę i program Gran Turismo Polonia, a także listę startujących samochodów, można znaleźć na stronie https://www.granturismoevents.com/gran-turismo-polonia-2022.

Fot. granturismoevents.com

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolejny raz zablokowali klasykami restaurację McDonald’s w Pruszczu Gdańskim!

Klasyczne blokowanie restauracji McDonald’s w Pruszczu Gdańskim to cykliczna impreza z zabytkową motoryzacją. Co roku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.