BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

[Zaproszenie] 16. edycja Moto Safety Day! 31 lipca w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej

Potrzeba ciągłej edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przy przejazdach kolejowo-drogowych, partnerstwa na drodze, dbałości o środowisko naturalne w aspekcie zmieniającego się klimatu oraz zrównoważona mobilność to podstawowe założenia tegorocznego wydarzenia. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

Poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce nadal pozostaje niezadowalający. Szybka jazda, stan techniczny pojazdu i drogi, jazda w stanie nietrzeźwym i roztargnienie to główne przyczyny wypadków drogowych.

 – To nasza wspólna odpowiedzialność, by ograniczać liczbę zdarzeń drogowych. Partnerskie zachowania na drodze, szczególna ostrożność w stosunku do pieszych oraz jednośladów i stosowanie się do zasad ruchu drogowego mogą znacznie zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji. Wchodzimy w nową dekadę z nowym Narodowym Programem Bezpieczeństwa Drogowego 2021-2030 – to zobowiązuje – mówi Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia. – Podczas wydarzenia będziemy także podkreślać rolę elektromobilności w kierunku dbałości o czyste powietrze oraz redukcję hałasu. – dodaje.

Partnerami Głównymi są Bank BNP Paribas, Energa z Grupy ORLEN i Grupa LOTOS.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dla uczestników w każdej grupie wiekowej przygotowano sporą dawkę edukacji, muzyki, zabawy oraz konkursy z nagrodami.

Mat. prasowe

W programie m.in. Strefa Programu „Mistrzowie w drodze”, rajdówka Kajetana Kajetanowicza, najnowszy symulator jazdy 9D, pokazy obsługi defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, badanie czasu reakcji kierowców, instruktaże montażu fotelików i poprawnego zapinania pasów, tor jazdy dla dzieci, kącik z wieloma atrakcjami, symulacja wypadku – pokaz ratownictwa drogowego, miasteczko kolejowo-drogowe, mini auta elektryczne dla dzieci, samochody elektryczne VW ID.3 oraz VW ID4, motocykle i  skutery.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będzie edukował w miasteczku ruchu drogowego, zaś ratownicy na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto będą szkolić z udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto na uczestników będą czekały eko-warsztaty, wakacyjne tatuaże, aromatyczna kawa, lody rzemieślnicze i food trucki. To także doskonała okazja do rozmów z ekspertami, którzy będą do dyspozycji uczestników. O godz. 19.00 odbędzie się koncert bluesowy – Frazier&Nowak.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Gdynia i Fundacja Grupy PKP.

Do zobaczenia w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej 31 lipca od godz. 11.00 !

Więcej informacji: TUTAJ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *