środa , 28 września 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

[Zaproszenie] Dwa dni z elektromobilnością Renault w Gdańsku

20 i 21 września br. w Gdańsku, na dziedzińcu Forum Gdańsk pod adresem Targ Sienny 7, w godzinach 14.00-20.00, odbędzie się wydarzenie pod nazwą Renault E-Tech Tour 2022 − prezentacja elektrycznych i hybrydowych samochodów Renault. Będzie okazja do zapoznania się z najnowszą gamą elektrycznych modeli Renault: Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master oraz modeli hybrydowych: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Celem spotkania jest promocja elektromobilności. Renault, pionier i lider na rynku samochodów elektrycznych w Europie, ma już ponad dziesięcioletnie doświadczenie w tym obszarze, potwierdzone 10 miliardami kilometrów pokonanych przez ponad 400 tysięcy sprzedanych samochodów elektrycznych.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Gdańska i okolic do zapoznania się z najnowszymi modelami elektrycznymi Renault w dniach 20 – 21 września na Dziedziniec Forum Gdańsk, Targ Sienny 7, w godzinach 14.00-20.00.

Na jazdy elektrycznymi i hybrydowymi modelami Renault będzie można zapisać się na miejscu lub na dedykowanej stronie e-techtour.renault.pl

Jazdy próbne najnowszym, w 100% elektrycznym modelem Renault Megane E-Tech

Nowe Renault Megane E-Tech elektryczne to kompaktowy samochód high-tech. Jest pierwszym modelem Renault „generacji 2.0”, otwierającym nowy rozdział elektrycznej rewolucji rozpoczętej przez markę ponad dziesięć lat temu. Nowy Megane E-Tech elektryczny to owoc zastosowania najnowszych technologii – został wyposażony w system inteligentnego ładowania, a docelowo będzie także mógł w razie potrzeby oddawać część energii do sieci, dzięki technologii vehicle-to-grid (V2G). To samochód połączony ze światem, zintegrowany zarówno z ekosystemem elektrycznym, jak i z cyfrowym ekosystemem użytkowników. Nowy Megane E-Tech elektryczny symbolizuje również początek zapowiadanego przez Renault mocnego powrotu do segmentu samochodów kompaktowych (segment C).

Samochody elektryczne mogą zmienić nasze miasta, gdyż ich użytkowanie nie jest źródłem zanieczyszczeń i nie generuje hałasu. Aby ten efekt był odczuwalny, potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest pionierem i liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego procesu. W ramach Renault E-Tech Tour chcemy pokazać mieszkańcom odwiedzanych miast nasze najnowocześniejsze rozwiązania zelektryfikowanych układów napędowych E-Tech, pokazać, że użytkowanie samochodów Renault E-Tech jest proste i przyjemne – mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Do dyspozycji odwiedzających podczas Renault E-Tech Tour 2022 będą również:
Renault ZOE, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w ostatnich latach, z zasięgiem do 395 km (największy zasięg w swojej klasie)
Dwa najnowsze modele pojazdów użytkowych:
Nowe Renault Kangoo Van E-Tech elektryczne z zasięgiem 300 km, spełniające większość codziennych potrzeb klientów biznesowych.
Nowy Master E-Tech elektryczny 52 kWh z zasięgiem do 200 km oferowany w 15 wersjach fabrycznych, ale również jako samochód bazowy do różnorodnych specjalistycznych zabudów dostosowanych do różnych zadań transportowych: przewóz ładunków
w warunkach izotermicznych, ładunków wielkoprzestrzennych, minibus i wiele innych. Zabudowy te dokonywane są przez polskie, wyspecjalizowane zakłady ściśle współpracujące z Renault, zapewniając odpowiedni poziom jakości.

Gamę pojazdów w 100% elektrycznych uzupełnią modele z napędem hybrydowym: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Obecni podczas Renault E-Tech Tour 2022 przedstawiciele lokalnych Koncesjonerów Renault zapoznają też odwiedzających z aspektami codziennego użytkowania samochodów z napędem elektrycznym, ich kosztami eksploatacji i szczegółami dotyczącymi uzyskania dopłat w ramach rządowego programu „Mój elektryk”. Doradzą też, jak zainstalować domową stację ładowania oraz jak korzystać z publicznych stacji podczas dalszych podróży.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolejny raz zablokowali klasykami restaurację McDonald’s w Pruszczu Gdańskim!

Klasyczne blokowanie restauracji McDonald’s w Pruszczu Gdańskim to cykliczna impreza z zabytkową motoryzacją. Co roku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.