sobota , 16 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Zastępca komendanta w drodze na służbę zatrzymał złodzieja katalizatora
Fot. Policja

Zastępca komendanta w drodze na służbę zatrzymał złodzieja katalizatora

Fot. Policja

Dzięki skutecznej interwencji zastępcy komendanta komisariatu Policji na gdańskim Przymorzu, odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-latek z Gdańska, który wyciął katalizator z zaparkowanego samochodu. Interweniującemu policjantowi próbował wmówić, że naprawia auto. Mężczyzna odpowie za usiłowanie kradzieży oraz za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i inne przestępstwa, których dopuszczał się w ostatnim czasie.

Zapytany o to co robi mężczyzna, odpowiedział, że naprawia auto. Funkcjonariusz powiedział mu, że jest policjantem i poprosił o dokument pojazdu i tożsamości mężczyzny. W tym momencie mężczyzna spróbował uciec komendantowi, szarpał się i wyrwał. Szarpaninę pomiędzy policjantem a złodziejem, zauważył kierowca przejeżdżającego obok autobusu oraz przechodnie, którzy zadzwonili na numer alarmowy i wezwali na miejsce innych policjantów.

Na miejscu przestępstwa policjanci zabezpieczyli wycięty przez 37-latka katalizator oraz rower, którym przyjechał. Po sprawdzeniu numeru ramy jednośladu w policyjnych systemach, okazało się, że został ukradziony na terenie Warszawy.

Zatrzymany przez policjantów 37-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzut kradzieży katalizatora oraz naruszenia nietykalności policjanta. Niewykluczone również, że policjanci uzupełnią 37-latkowi zarzuty, ponieważ podejrzewają go o kradzież z włamaniem na zaplecze jednego z punktów usługowych oraz samochodu, z którego ukradł m.in. wędki, laptopy i sprzęt elektroniczny.

Za kradzież grozi 5 lat pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta grożą 3 lata.

Policjanci dziękują kierowcy autobusu oraz mieszkańcom za czujność, empatię i pomoc w zatrzymaniu złodzieja.

Źródło: Policja 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Luksusowe coupe z mega-silnikiem: 2012 Mercedes-Benz CL600 W216 w Mercedes-Benz Witman

Jest wielki, ocieka luksusem, ma wielki silnik o pojemności 6 litrów i 12 cylindrach i ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *