Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KMP Gdańsk

Zatrzymany kierowca – nietrzeźwy, poszukiwany i z zakazem jazdy

Wczoraj wieczorem w rejonie obwodnicy południowej, gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali sprawcę kolizji, który kierując Oplem, uderzył w barierę energochłonną i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, 25-letni gdańszczanin był poszukiwany, miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu i ciążył na nim zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godz. 20:15 gdańscy policjanci ruchu drogowego, otrzymali zgłoszenie, że na zjeździe z obwodnicy południowej w stronę ul.Szczęśliwej w kierunku Łodzi, kierujący Oplem uderzył w barierę energochłonną i uciekł z miejsca zdarzenia.Świadkowie przekazali informację, że mężczyzna prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Fot. KMP Gdańsk
Fot. KMP Gdańsk

Funkcjonariusze bardzo szybko pojawili się na miejscu zdarzenia i podczas przeszukania terenu, niedaleko miejsca zdarzenia zauważyli sprawcę kolizji, który biegł wzdłuż obwodnicy. Policjanci zatrzymali 25-letniego gdańszczanina. Podczas tej czynności mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń policjantów i stawiał czynny opór. Funkcjonariusze zastosowali wobec gdańszczanina chwyty obezwładniające i założyli mu kajdanki.

Podczas legitymowania mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych, funkcjonariusze ustalili jego personalia na podstawie dokumentu, który leżał w Oplu 25-latka. Patrol drogówki sprawdził stan trzeźwości kierującego Oplem. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem ponad promila alkoholu. Dodatkowo ciążył na nim aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 12.06.2018 r. do 12.06.2021 r. Podczas sprawdzania jego danych w systemie policyjnym okazało się, że 25-latek jest poszukiwany do spraw kradzieży i kradzieży z włamaniem, a także jest osobą poszukiwaną przez sąd do osadzenia w areszcie śledczym lub zakładzie karnym, celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Samochód nietrzeźwego kierowcy został odholowany na strzeżony parking, a 25-letni kierowca po zbadaniu przez lekarza pozostał w szpitalu na obserwacji.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za nieudzielenie uprawnionemu organowi informacji co do tożsamości własnej grozi kara grzywny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zamienił się miejscami z żoną…. bo był poszukiwany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Wczoraj na ul. Turystycznej kierowca Renault przekroczył prędkość, a gdy patrol drogówki zatrzymał go do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *