czwartek , 5 sierpnia 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Zatrzymany za kradzież auta wartego blisko 200 tys. złotych

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Gdańska na gorącym uczynku kradzieży samochodu. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w momencie kiedy zmieniał tablice rejestracyjne na fałszywe. Był zaskoczony widokiem policjantów i podjął próbę ucieczki ale po chwili został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej zdobyli informację, że 44-letni mieszkaniec Gdańska planuje ukraść samochód. Intensywne ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie konkretnego auta zaparkowanego na gdańskich Kokoszkach.

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci objęli swoim nadzorem rejon, w którym miało dojść do tego przestępstwa i w nocy ze środy na czwartek zauważyli podejrzanego mężczyznę prowadzącego kradzionego VW T5 California. Po kilkunastu minutach jazdy złodziej zjechał z drogi w kierunku odludnych pól. Mężczyzna jeszcze wysiadł z auta i zaczął wymieniać oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne na fałszywe. W tym momencie policjanci postanowili go zatrzymać.

Na widok funkcjonariuszy 44-latek podjął próbę ucieczki ale po kilkunastu sekundach był już w rękach kryminalnych. Odzyskano również samochód i wszystkie znajdujące się wewnątrz przedmioty – całość warta blisko 200 tys. zł.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Wczoraj usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Energa udostępnia kierowcom innowacyjne ładowanie pojazdów na słupach oświetleniowych w Gdyni

Energa Oświetlenie, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Gdyni zainstalowała kolejne dwie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *