poniedziałek , 20 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec

Zawirowania wokół Volvo w Gdyni. Plichta nowym przedstawicielem?

W Trójmieście funkcjonuje jeden dealer marki Volvo, z ponad 20 letnią tradycją. Firma Drywa ADV dysponuje dwoma salonami – w Gdyni i w Gdańsku. Wszystko wskazuje jednak na to, że centrala marki ma większe ambicje do obecności na Pomorzu, niż może to zagwarantować obecny koncesjoner.

Od blisko 2 lat Volvo Polska poszukiwało partnera, który zostałby nowym dealerem tej marki w Trójmieście. Na bardzo zaawansowanym poziomie była potencjalna współpraca z firmą Serwis Haller. Wcześniej, propozycję objęcia przedstawicielstwa Volvo otrzymali również inni, lokalnie dealerzy.

Teraz, choć jeszcze nieoficjalnie, „na tapecie” pojawiła się informacja o tym, że autoryzację Volvo otrzymać ma firma Plichta, która od niedawna wyszła poza ramę Grupy Volkswagena i przejęła koncesję marki Ford w Bydgoszczy.

Wstępne i niepotwierdzone informacje mówią o tym, że autoryzacja dotyczyć ma Gdyni, a salon marki miałby powstać prawdopodobnie w jednym z obiektów Grupy Plichta przy ulicy Morskiej, gdzie wcześniej mieścił się salon Volkswagena.

Nie wiadomo również czy w takiej sytuacji nowy dealer otrzyma wyłączność na działalność w Gdyni czy będzie, przynajmniej przez jakiś czas, dzielił rynek z dotychczasowym przedstawicielem – firmą Drywa ADV.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poczuj francuski styl – Dni Otwarte w salonie Peugeot Zdunek

Wystrój, ubiór i przysmaki – w salonie Peugeot Zdunek w Gdańsku zapanował francuski styl. Dealer …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *