Slider
Slider
Fot. Karol Stańczak (Archiwum)

Zawody Pługów Odśnieżnych w Gdańsku – 22 i 23 luty

22 lutego 2018 r. kierowcy z całego świata wezmą udział w zawodach pługów odśnieżnych, zorganizowanych w ramach XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego przy Stadionie Energa Gdańsk. Będą one polegały na możliwie najsprawniejszym pokonaniu około kilometrowej pętli przy jednoczesnym wykonywaniu różnorodnych konkurencji.

Wśród nich znajdą się m.in. przejazd tyłem między przeszkodami, slalom między pachołkami, szybki najazd na płytę poślizgową czy przesuwanie przedmiotu w wyznaczone miejsce.

W zawodach weźmie udział 20 zawodników zgłoszonych przez państwa członkowskie PIARC. Jednocześnie po torze będą mogły poruszać się dwa identyczne pojazdy marki DAF w kilkuminutowym odstępie czasowym jeden od drugiego.

Szacowany czas przejazdu jednego uczestnika to od 6 do 7 minut.

W trakcie oceny wykonania zadań, jury weźmie pod uwagę umiejętności praktyczne (70 proc. oceny), czas przejazdu (20 proc.) oraz sprawdzenie zdatności pojazdu do jazdy (10 proc.).

Na środę 21 lutego, miedzy godziną 11:00 – 16:25 przewidziano treningi, natomiast w czwartek 22 lutego od 10:00 do 13:35 trwać będą kwalifikacje, a między 14:00 – 15:35 odbędą się finałowe zawody na czas.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Miejsce zmagań kierowców pługów będzie plac po wschodniej stronie stadionu, obok FUN Areny.

Impreza odbywa się w ramach XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego organizowanego przez Światowe Stowarzyszenie Drogowe (PIARC).

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *