wtorek , 23 kwietnia 2024
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. arch. J.Dudek

Zawsze marzyłem, aby móc wystartować w zawodach!

17-letni Jakub Dudek ze Starogardu Gdańskiego za kierownicą swojego BMW robi coś, czego nie potrafiłby niejeden doświadczony kierowca. Jego pasją jest drifting, czyli jazda w kontrolowanym poślizgu. Goniąc swoje marzenia kupił pierwszy samochód – kultowe BMW, model E30 z 2.5 litrowym silnikiem o mocy 200 KM, którym trenują tę technikę jazdy. Do rozwoju swojego hobby potrzebuje jednak finansów, które zamierza pozyskać na popularnym portalu wspieram.to. 

Fot. arch. J.Dudek
Fot. arch. J.Dudek

Od wielu lat pasjonuję się driftem – zawsze marzyłem, aby móc wystartować w zawodach. Po jakimś czasie udało mi się zarobić pierwsze pieniądze, które przeznaczyłem na zakup BMW E30 oraz przystosowanie go do driftingu. Na początku zostało w nim zrobione zawieszenie oraz ręczny hydrauliczny, aby móc wprowadzać samochód w poślizg.
Staram się jak najwięcej trenować, bardzo dużo czasu poświęcam również na przegląd techniczny auta, abym sprawnie mógł rozwijać swoją umiejętność.

Jakub Dudek

Jakub, na kończenie swojego projektu potrzebuje około 11 tys. zł. Fundusze na ten cel próbuje pozyskać na portalu, który poprzez swoich użytkowników stara się wspomóc ludzi w ich pasjach. Aby móc wystartować w profesjonalnych zawodach, młody adept driftingu potrzebuje doposażyć swój samochód w kilka niezbędnych elementów.

Zawieszenie jest już idealnie przystosowane pod moje wymagania, lecz brakuje takich rzeczy jak:
– klatka bezpieczeństwa z homologacją, która jest wymagana na wszystkich zawodach, ze względu na bezpieczeństwo,
– fotele kubełkowe z homologacją,
– pasy szelkowe, 5-punktowe z homologacją,
– system gaśniczy,
– część instalacji elektrycznej – między innymi zawór bezpieczeństwa i panel sterowania,
– zwiększenie mocy silnika.

Całość przeznaczona będzie na dokończenie auta, prawdopodobnie ta kwota nie pozwoli mi skończyć auta na 100%, lecz bardzo mi to pomoże, w końcu wakacje zapasem, więc będę znowu mógł pracować!

Fot. arch. J.Dudek
Fot. arch. J.Dudek

Jakub od dziecka pasjonuje się motoryzacją. W wieku 6 lat za pieniądze pochodzące z komunii zakupił swój pierwszy pojazd – quada “chińczyka”. Poza motoryzacją, zajmuje się informatyką – tworzy strony internetowe i naprawia komputery. Uczy się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Noblistów Polskich w Starogardzie Gdańskim, w klasie o profilu informatycznym. Od 16 roku życia posiada prawo jazdy kategorii B1, ma więc już doświadczenia zza kierownicy, także na drogach publicznych.

Do portalu Moto3m.pl napisał wiadomość, z prośbą o wsparcie w swoich działaniach. Więcej informacji o projekcie Jakuba można znaleźć TUTAJ.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

DEXT P-RALLY TEAM na DAKAR CLASSIC 2024 – podsumowanie Dzień 12

Dzisiejszy etap był wymagający dla wszystkich zawodników. Rajd wkroczył w górskie partie, gdzie drogi usłane …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *