Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / ZDiZ w Gdańsku: Pierwszy zimowy dyżur na drogach – podsumowanie
Fot. Karol Stańczak (Archiwum)

ZDiZ w Gdańsku: Pierwszy zimowy dyżur na drogach – podsumowanie

Ponad miesiąc po rozpoczęciu pogotowia zimowego, w nocy 22/23 listopada – miał miejsce pierwszy zimowy dyżur piaskarek w Gdańsku. Zabezpieczenie potrzebne było na tzw. ‘górnym tarasie’ miasta. Po drogach wieczorem i w nocy kursowało kilkanascie pojazdów. Kolejny dyżur miał miejsce minionej nocy – bowiem, według prognoz pogody, temperatura miała oscylować wokół zera, mogły zdarzyć się też przelotne opady.

W zimowej gotowości są łącznie 153 pojazdy różnego przeznaczenia – w tym pługopiaskarki, solarki, ładowarki, ciężkie pojazdy lemieszowe i sprzęt do zadań specjalnych, czyli pługi wirnikowe mogące pracować w ekstremalnie ciężkich warunkach. Do odśnieżenia jest ponad 1,5 tysiąca dróg o łącznej długości blisko tysiąca kilometrów.

 Fot. Karol Stańczak
Fot. Karol Stańczak

Z roku na rok zwiększane są wydatki na zimowe utrzymanie Gdańska. Po wydatkach na poziomie blisko 11 milionów złotych dwa lata temu i około 14 milionów w ubiegłym roku, plan na nadchodzący sezon to około 24 milionów złotych.

Źródło: ZDiZ w Gdańsku

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *