poniedziałek , 18 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Zgłosił fikcyjną kradzież auta – grozi mu do 8 lat więzienia

Kryminalni z Sopotu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który zgłosił kradzież samochodu Seat Ibiza. Policjanci ustalili, że do przestępstwa w ogóle nie doszło. Mieszkaniec Sopotu usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

21 lutego br. dyżurny Policji został poinformowany o kradzieży samochodu Seat Ibiza, który zaparkowany był na terenie Sopotu. Z relacji 36-letniego właściciela wynikało, że do kradzieży doszło w okresie ostatnich kilku miesięcy, w momencie gdy on sam przebywał za granicą. Sprawą natychmiast zajęli się sopoccy funkcjonariusze. Policjanci przyjęli od 36-latka zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali go w tej sprawie. Wartość auta wycenił on na ok. 8 tys. zł.

Wyjaśniając sprawę sopoccy kryminalni bardzo dokładnie przeanalizowali wszystkie okoliczności kradzieży. Sprawdzali także, czy samochód nie został odholowany, rozpytywali osoby i przesłuchiwali świadków. W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, że do kradzieży w ogóle nie doszło, a właściciel skradzionego Seata zeznał nieprawdę podczas składania zeznań mających służyć jako dowód w tej sprawie. Dzień po zgłoszeniu fikcyjnej kradzieży właściciel Seata został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W rozmowie z policjantami 36-latek oświadczył, że samochód jest w Holandii. Tłumaczył też, że pojazd zepsuł się i nie miał pieniędzy na jego przywóz do Polski oraz opłaty.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-letniemu sprawcy zarzutu zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Przyznał się. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

Za popełnione przestępstwo 36-letniemu sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *