sobota , 19 września 2020
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Zlikwidowana „dziupla” – wypożyczali samochody, rozkręcali je na części, a następnie zgłaszali ich kradzież

Zlikwidowana „dziupla” – wypożyczali samochody, rozkręcali je na części, a następnie zgłaszali ich kradzież

Policjanci z kartuskiego garnizonu zatrzymali pięć osób, które miały związek z fikcyjną kradzieżą Audi i Toyoty wartych łącznie prawie 400 tysięcy złotych. Zatrzymani wypożyczali samochody, rozkręcali je na części, a następnie powiadamiali policję o ich kradzieży. Wobec dwóch osób sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące, a trzy osoby wpłaciły poręczenie majątkowe.

W niedzielę, 04.09.br., do Komisariatu Policji w Sierakowicach zgłosiła się 21-letnia kobieta, która powiadomiła o kradzieży Audi wartego 300 tysięcy złotych. Policjant wypytując szczegółowo o okoliczności zdarzenia zauważył niespójne odpowiedzi i nerwowe zachowanie kobiety.

Fot. Policja

Następnie wraz ze zgłaszającą pojechał na miejsce zdarzenia. W końcu kobieta przyznała, że pod koniec sierpnia pojechała do Warszawy, gdzie w towarzystwie dwóch mężczyzn wypożyczyła Audi. Tym samochodem przyjechali na teren powiatu lęborskiego, gdzie rozkręcili go na części. Mundurowi ustalili miejsce demontażu, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 35 lat. Ponadto, zabezpieczyli części pochodzące z Audi oraz motocykl, który został skradziony z powiatu bytowskiego  Zatrzymani zostali doprowadzi do policyjnego aresztu.

Podczas pracy śledczy ustalili, że zatrzymane osoby miały również związek z fikcyjną kradzieżą Toyoty wartej 80 tysięcy złotych. Podobnie jak w przypadku Audi, samochód ten został wypożyczony i rozkręcony na części. W związku z tą sprawą kryminalni zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn z powiatu lęborskiego.

28 i 35 latek usłyszeli zarzut oszustwa obejmującego mienie znacznej wartości, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostałe osoby wpłaciły poręczenia majątkowe.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Międzynarodowa akcja ROAD SAFETY DAYS z udziałem pomorskiej policji. Będzie edukacja ale też kontrole

W dniach 16 – 22 września br. podczas trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *