BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Złomowanie i kasacja pojazdów – Dwcar

W sytuacji, gdy samochód przestaje być użyteczny, jego właściciel decyduje się zazwyczaj na kasację. Jeżeli to Ciebie dotyczy ta sytuacja, poniżej dowiesz się, co musisz zabrać do DWCAR, co możesz zyskać na złomowaniu i kiedy tak naprawdę warto się na nie zdecydować.

Złomowanie – co musisz mieć ze sobą?

W przypadku, gdy udajesz się do stacji demontażu pojazdów, koniecznie weź ze sobą następujące rzeczy: dokument potwierdzający tożsamość właściciela samochodu (na przykład dowód osobisty), dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablicę rejestracyjną. Pamiętaj również o tym, że numer VIN (Vehicle Identification Number) musi być czytelny. Jeżeli z kolei to nie Ty jesteś posiadaczem pojazdu, ale masz za zadanie go zezłomować, weź ze sobą upoważnienie, czyli pełnomocnictwo.

Gdy pojawisz się na miejscu wraz z kompletem dokumentów oraz autem, pracownicy punktu kasacji unieważnią dokumenty, które dotyczą samochodu, a następnie wydadzą zaświadczenie o jego demontażu. Od tej pory będziesz miał 30 dni na to, aby złożyć wniosek o wyrejestrowanie we właściwym wydziale komunikacji.

Złomowanie samochodu – co możesz zyskać?

Najlepiej, gdy kasacja pojazdów odbywa się w sprawdzonym miejscu DWCAR. Przykładem jest Kasacja Pawlak. Jeżeli wybrałeś już odpowiedni punkt, pamiętaj, że możesz za złomowanie otrzymać pieniądze. Mało tego, w większości przypadków właśnie tak się dzieje. Kwoty, które otrzymują właściciele samochodów, uzależnione są między innymi od: wagi, kompletności, wyposażenia, a także od wieku auta. Niemałą rolę odgrywa również, czy udasz się do odpowiedniego punktu kasacji pojazdów. Rzadko kiedy na stronach internetowych pojawiają się konkretne cenniki. Wycenę podnosi natomiast obecność alufelg bądź też świeżego kompletu opon. Są to bowiem elementy, które specjaliści z punktu DWCAR mogą szybko spieniężyć.

Zdarzają się rzadko sytuacje, w których to właściciel samochodu musi uiścić opłatę. Dzieje się tak jednak wyłącznie w momencie, gdy auto nie jest kompletne, czyli jego waga stanowi mniej niż dziewięćdziesiąt procent masy nowego pojazdu. Kwota, którą ma do zapłaty w takim przypadku właściciel auta, jest jednak bardzo niewielka.

Kasacja Pawlak – kiedy warto się tam udać?

Skorzystaj ze złomowania w sytuacji, gdy Twoje auto nie nadaje się już do bezpiecznej jazdy. W takim przypadku dalsze użytkowanie samochodu może bowiem zagrażać nie tylko Tobie, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Nierzadko z usług DWCAR korzystają właściciele samochodów, które uległy znacznym wgnieceniom. Posiadacze pojazdów, które nie przeszły przeglądu technicznego, także często decydują się na opisywaną usługę. Sprzedaż auta na rynku wtórnym może być w takiej sytuacji bardzo trudna. Podsumowując, warto to zrobić w przypadku, gdy dalsze inwestowanie w pojazd jest po prostu nieopłacalne bądź też użytkowanie samochodu może być już niebezpieczne. Pamiętaj jedynie o tym, aby wybrać odpowiedni punkt DWCAR.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Tylko dla właścicieli 918 Spyder – unikatowy zegarek Porsche Design dostępny w Porsche Centrum Sopot

Akcesoria samochodowych marek to ważny element kształtujący wizerunek producenta. Są to zarówno dodatki bezpośrednio do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *