piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Zlot klasycznych Mercedesów StarDrive 2016 w Gdańsku

Adenauer, Pagoda, Kubuś, Skrzydlak, Beczka – to tylko kilka z przydomków, jakie zyskały sobie klasyczne Mercedesy. W miniony weekend pojawiły się one w Gdańsku w liczbie ponad 85 sztuk. Każdy był wyjątkowy, wiele z nich bardzo „starych”, a niektóre wartę fortunę. StarDrive 2016 był największym zlotem zabytkowych modeli tej marki w Polsce.

Impreza rozpoczęła się już w czwartek, 26 maja kiedy do Gdańska przyjechały pierwsze załogi. Wśród uczestników zlotu, dominowali Polacy z różnych zakątków naszego kraju, ale również kilka załóg z Niemiec oraz jedna ze Szwecji.

Najważniejszymi dniami zlotu był piątek 27 maja, kiedy to odbył się Rajd po trasach kaszubskich oraz sobotni pokaz elegancji na Targu Węglowym, połączony z obchodami Święta Miasta Gdańsk. Tego samego dnia odbył się też bal komandorski w Teatrze Szekspirowskim, podczas którego wręczone zostały puchary dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Star Drive zlot Mercedesów Gdańsk-02953

Samochody uczestników Zlotu to zarówno te wciąż jeszcze popularne youngtimery – czyli np. modele W123, W124, W116, W126 jak i dużo starsze i znacznie rzadsze modele.

Wśród unikatów, które pojawiły się w Gdańsku był między innymi model 230 Cabrio serii A z 1938 roku. Wyprodukowano ich zaledwie 38 sztuk!

Zobaczyć można było też Sanitar Krankenwagen – czyli karetkę, zbudowaną na bazie modelu 170. Egzemplarz pochodzący z 1951 jest najprawdopodobniej jedynym takim samochodem w Polsce.

Na tle pięknie odrestaurowanych Mercedesów wyróżniał się model W21 typ 200 Cabrio z okresu przedwojennego, który był w stanie „oryginalnym”, z naturalną patyną, ale w pełni sprawny technicznie.

Ponadto do Gdańska przyjechały modele serii 300, zwane Adenauer w wersji Limousine oraz Cabriolet, 190 SL, 230SL (W113) Pagoda, W108/109, W121 czy W110.

Star Drive zlot Mercedesów Gdańsk-02865

O ekspozycje najnowszych modeli zadbał z kolei partner wydarzenia, dealer Mercedes-Benz BMG Goworowski, który zaprezentował między innymi modele AMG GT, najnowsza Klasę E oraz GLE SUV.

Honorowy patronat nad Zlotem sprawował Prezydent Miasta Gdańsk Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Mieczysław Struk oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *