BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Zmiany autoryzacyjne wokół Volvo. Od kwietnia Gdynia bez Volvo?

Tymczasowe, ale znaczące zmiany czekają markę Volvo w Gdyni. Jak nieoficjalnie udało się dowiedzieć naszej redakcji, dotychczasowy salon marki działający w Gdyni, już od kwietnia tego roku przestanie być autoryzowanym punktem sprzedaży samochodów tej marki. Według planów firmy Drywa, powstanie tam salon oferujący samochody używane. Jest to efekt pojawienia się nowego przedstawiciela Volvo w Trójmieście. 

Nowym dealerem tej szwedzkiej marki z Göteborga (należącej obecnie do chińskiego konsorcjum Geely Automobile) w Gdyni będzie potentat trójmiejskiego rynku – firma Plichta.

Aktualnie trwa budowa nowego salonu, który zlokalizowany będzie przy ulicy Morskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie innych salonów – między innymi Hyundai, Renault oraz kompleksu Volkswagen i SEAT firmy Plichta.

O nowym salonie na razie wiadomo nie wiele, a sam inwestor do dzisiaj oficjalnie nie potwierdził obecności nowej marki w swojej ofercie. Wiadomo tylko tyle, że nowy obiekt będzie posiadał 3 kondygnacje, a jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 5 228 m2. W obrębie salonu powstanie także parking dla ponad 60 samochodów. Architektura budynku będzie odpowiadać najnowszym standardom marki Volvo, a jego oddanie do użytku przewidywane jest na październik tego roku.

Zobacz więcej: Nowy salon Volvo Plichta powstaje w Gdyni

Z kolei salon należący do firmy Drywa, ale zlokalizowany w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 410, będzie funkcjonował w niezmienionej formie. Od kwietnia (dokładna data nie jest znana), do czasu otwarcia nowego salonu w Gdyni, będzie to jedyny autoryzowany punkt sprzedaży nowych samochodów Volvo w Trójmieście.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Walder buduje nowy salon Toyota Professional w Gdańsku

Dealer Toyota Walder jest na ukończeniu swojej najnowszej budowy – będzie nią nowy salon Toyota …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *