Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Zmiany dla kierowców w Trójmieście z powodu koronawirusa
Oklejone parkometry w Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni. fot. ZDIZ

Zmiany dla kierowców w Trójmieście z powodu koronawirusa

Ograniczenia ale i ułatwienia. Trójmiasto także walczy z koronawirusem i część wprowadzonych zasad dotyczy kierowców. Nie zmienia to oczywiście faktu, że cały czas aktualnym pozostaje apel o pozostanie w domach i nie opuszczanie ich bez pilnej potrzeby. 

Gdańsk – zamknięte parkingi o charakterze turystycznym

Prezydent Miasta Gdańsk poinformował o ustaleniach miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego podjętych w piątek, 27 marca, ze względu na nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.

Główny przekaz jest taki: zostań w domu, jeśli nie musisz wyjść. A jeśli wyjdziesz, to na krótki, indywidualny spacer blisko domu – apelował Piotr Grzelak i wyliczył m.in.:

  • od 27 marca parkingi o charakterze turystycznym wzdłuż pasa nadmorskiego zostaną zamknięte (Jelitkowo – przy ul. Bałtyckiej oraz ul. Kaplicznej; Zaspa – przy krańcu al. Jana Pawła II; Przymorze – zatoka postojowa wzdłuż ul. Kaczyńskiego po stronie Parku Reagana; Stogi – na końcu Nowotnej)
  • w miejscach gdzie nie da się postawić barier fizycznych staną tablice zmiennej treści z komunikatem: “Zostań w domu, nie wychodź, myj ręce” (zgodne z wytycznymi policji): przy wjeździe na Wyspę Sobieszewską, pętli Świętokrzyska (przy zbiorniku retencyjnym),  w okolicy Parku Oruńskiego, przy zbiorniku Świętokrzyska II, Jarze Wilanowskim i Zbiorniku Wróbla Staw.

Gdynia – Strefa Płatnego Parkowania bez opłat

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zdecydował, że w Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni nie będą pobierane opłaty.

Taka decyzja obowiązuje już od 16 marca. Zawieszenie poboru opłat ma na celu umożliwienie dojazdu do pracy osobom, które zazwyczaj z uwagi na koszt parkowania korzystają z komunikacji miejskiej oraz ograniczenie dotykania parkomatów. Podróż własnym samochodem, do której miasto zazwyczaj zniechęca mieszkańców, tym razem wydaje się bezpieczniejsza.

Wszystkie parkomaty zostały oklejona folią, podobnie jak wcześniej przyciski przy przejściach dla pieszych.

Niezależnie od tych ułatwień prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek usilnie apeluje o pozostanie w domach!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Rynek samochodowy w Trójmieście budzi się z pandemicznego snu, fabryki światowych marek wznowiły produkcję, a ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *