niedziela , 14 kwietnia 2024
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Zmiany organizacji ruchu drogowego w Gdyni podczas Festiwalu Open’er

Policjanci z gdyńskiej komendy już od dziś rozpoczynają akcję związaną z zabezpieczeniem bezpiecznego przebiegu festiwalu muzycznego, który będzie zlokalizowany na lotnisku w Kosakowie. Główne siły będą skierowane na drogi dojazdowe, funkcjonariusze z drogówki wspierani przez patrole prewencji będą pomagać w utrzymaniu płynnego przejazdu oraz nadzorować newralgiczne skrzyżowania objęte czasową zmianą organizacji ruchu.

Organizacja dużego festiwalu muzycznego, który zamierza odwiedzić kilkadziesiąt tysięcy gości wymaga od służb mundurowych mobilizacji sił, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno wszystkim udającym się w rejon lotniska w Kosakowie, jak też mieszkańcom Gdyni. Gdyńscy policjanci będą czuwać na trasach dojazdowych do miejsca festiwalu, patrole drogówki i prewencji będą dbać o płynność ruchu, tradycyjnie też stróże prawa będą obecni w rejonie Dworca Głównego PKP, gdzie każdy uczestnik festiwalu zaczyna i kończy pobyt w Gdyni.

Fot. KWP
Fot. KWP

Ważne! W związku z odbywającą się w dniach: 29 czerwca – 2 lipca br. cykliczną imprezą pod nazwą „Open’er Festival” nastąpi zmiana organizacji ruchu.

W wymienionym terminie w godz. 13.00.-05.30. zamykana dla ruchu pojazdów będzie ulica Zielona w Gdyni od skrzyżowania z ul. Płk. Dąbka w stronę dzielnicy Babie Doły. Podobnie jak w latach ubiegłych na ww. odcinku ulicy dopuszczony będzie wyłącznie ruch pojazdów należących do mieszkańców dzielnicy, przedsiębiorców prowadzących działalność na jej terenie i ich klientów, działkowiczów, żołnierzy i pracowników wojska, służb komunalnych, a także ruch pojazdów ZKM (linie stałe jeżdżące trasą do Babich Dołów oraz specjalnie uruchamiane na czas festiwalu linie autobusowe).

Przystanek autobusów linii specjalnej przeznaczonej do obsługi ruchu pasażerskiego związanego z przewozem gości festiwalowych wzorem lat ubiegłych umieszczony zostanie na ul. J. Wiśniewskiego w pobliżu dworca Gdynia Główna.

Z uwagi na stale rosnącą liczbę gości festiwalu i oczekiwane utrudnienia w przejeździe ulicą J.Wiśniewskiego i Estakadą im. E. Kwiatkowskiego, podjęto decyzję o dodatkowych względem ubiegłych edycji festiwalu zmianach w organizacji ruchu. W związku z powyższym od wczesnych godzin porannych we wtorek (28 czerwca br.) planowane są następujące działania:

Wydłużenie buspasa na Estakadzie im. E. Kwiatkowskiego w stronę łącznicy do ul. Unruga. Ponadto w miejscu styku łącznicy prowadzącej ruch od ul. Kontenerowej w stronę Unruga z ww. łącznicą ulegnie zmianie obowiązujące pierwszeństwo przejazdu. Na czas festiwalu kierujący pojazdami wjeżdżającymi od ul. Kontenerowej będą ustępować pierwszeństwa kierowcom zjeżdżającym z Estakady łącznicą w kierunku Unruga.

Fot. KWP
Fot. KWP

Dopuszczony zostanie manewr skrętu w prawo z wlotu łącznicy Estakady do ul. Unruga dwoma skrajnymi, prawymi pasami.

Na jezdni ul. J.Wiśniewskiego w stronę Estakady wytyczony zostanie buspas (dostępny również dla pojazdów taxi). Będzie się rozpoczynał za skrzyżowaniem z ul. Solidarności i kończył przed skrzyżowaniem z ul. Energetyków.

Dotychczasowa, stała organizacja ruchu na skrzyżowaniach i w ciągu wymienionych dróg  zostanie przywrócona około godz. 06.00. w niedzielę, 3 lipca br.

Z uwagi na szeroki zakres planowanych zmian, wszystkich mieszkańców Gdyni oraz osoby uczestniczące w „Open’er Festival” prosimy o korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej, które w trakcie festiwalu korzystać będą mogły z wyżej opisanych udogodnień. Natomiast  kierowcom zamierzającym pokonywać trasę z centrum Gdyni do dzielnic północnych w godzinach popołudniowych w czasie festiwalu sugerujemy rezygnację z podróży ul. J.Wiśniewskiego i kierowanie się na ul. Morską.

Jednocześnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich gości festiwalu oraz mieszkańców Gdyni prosimy o stosowanie się do wskazań i zaleceń biorących udział w zabezpieczeniu m.in. tras dojazdowych funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli służby informacyjnej organizatora.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odzyskane i zabezpieczone pojazdy – uderzenie w przestępczość samochodową na Pomorzu

Ponad 500 sprawdzonych pojazdów i niemal 100 kontroli punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Mundurowi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *