sobota , 13 sierpnia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Zmiany pogodowe, a nasz samochód. Ubezpieczenie pokryje szkody?

Niebezpieczne opady gradu, niszczycielskie wichury, intensywne opady deszczu powodujące podtopienia – to tylko niektóre zagrożenia dla Twojego auta wynikające z nagłych zmian pogodowych. Czy można się zabezpieczyć przed ich konsekwencjami? Jakie ubezpieczenie wybrać, żeby nie martwić się skutkami zmian atmosferycznych? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te pytania.

OC nie pomoże

Choć Polska leży w stosunkowo bezpiecznym miejscu, w którym nie występują trzęsienia ziemi, długotrwałe susze czy potężne huragany, to jednak od czasu do czasu zdarzają się gwałtowne zmiany pogodowe. Największe zagrożenia atmosferyczne pojawiają się latem – potężne ulewy, opady gradu o wielkości piłeczek do ping-ponga czy intensywne wichury nie są obce polskiemu klimatowi. Niestety, takie zjawiska stanowią zagrożenia dla Twojego auta, które pod ich wpływem może zostać zniszczone.

Jeżeli myślisz, że w razie szkód spowodowanych nagłymi zmianami pogody otrzymasz odszkodowanie z OC, niestety jesteś w błędzie. Obowiązkowe ubezpieczenie chroni bowiem wyłącznie przed odpowiedzialnością cywilną za szkody w mieniu i obrażenia spowodowane w ruchu drogowym. Działa tylko, gdy jesteś sprawcą stłuczki, kolizji lub wypadku – w sytuacjach losowych, takich jak gwałtowne zmiany pogodowe, nie ma ono zastosowania. W takich przypadkach nie masz co liczyć na samochód zastępczy z OC.

Autocasco na ratunek

Chcąc mieć pewność, że po przewróceniu się drzewa na Twoje auto w wyniku gwałtownej wichury, podtopieniu po intensywnej ulewie czy zniszczeniu karoserii przez opady gradu otrzymasz odszkodowanie za powstałe szkody, powinieneś wykupić autocasco. AC to jedyne ubezpieczenie, które gwarantuje rekompensatę za zniszczenia wynikające z czynników losowych, w tym zmian pogodowych.

Autocasco chroni również przed konsekwencjami finansowymi innych zdarzeń. Przykładowo, jeśli z własnej winy przytarłeś auto na parkingu lub uderzyłeś w zwierzę, które wybiegło na drogę i zniszczyło przód samochodu, możesz ubiegać się o odszkodowanie z AC. Masz do tego prawo także w przypadku wyrządzenia szkód przez wandali i w razie kradzieży. Krótko mówiąc, autocasco to ubezpieczenie o najszerszym zakresie, które pozwala Ci spać spokojnie, nie martwiąc się o to, że coś może się stać z Twoim pojazdem.

W parze z szerokim zakresem ochrony idzie stosunkowo wysoka cena, którą trzeba zapłacić za AC. Polisa autocasco kosztuje średnio tyle, ile OC, co oznacza dodatkowy, duży wydatek. Jeśli jednak obawiasz się, że gwałtowne zmiany pogody lub inne losowe zdarzenia mogą zagrozić Twojemu autu, nie powinieneś się zastanawiać nad wykupieniem autocasco. Najkorzystniejsze oferty pomoże Ci znaleźć kalkulator OC najtaniejuagenta.pl.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ile kosztuje polisa dla Tesli?

Wg Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) od stycznia do końca czerwca 2022 roku w kraju …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.