sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Magdalena Kiljan/GZDiZ

Zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu Gdańska na czas wakacji

W poniedziałek 28 czerwca 2021 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego i Głównego Miasta, które związane są z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Zmiany są takie same jak w ubiegłym roku i obowiązywać będą do 31 sierpnia 2021 r. W tym okresie na Głównym Mieście rozszerzone zostaną granice Strefy Ograniczonej Dostępności, w której należy poruszać się pojazdem z identyfikatorem IGM.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązujące od 28 czerwca do 31 sierpnia

 • Ruch jednokierunkowy i dodatkowe miejsca postojowe na ulicach: Podwale Staromiejskie (od skrzyżowania z ul. Lawendową), Grodzka, Wapiennicza w relacji do ul. Stara Stocznia.
 • Ruch jednokierunkowy i dodatkowe miejsca postojowe na ulicach: Igielnicka, Stolarska (od skrzyżowania z ul. Podwale Staromiejskie do skrzyżowania z ul. Refektarską) w relacji do ul. Łagiewniki.
 • Odwrócenie kierunku ruchu na ulicach: Mniszki (od skrzyżowania z ul. Brygidki do skrzyżowania z ul. Katarzynki), Szklary (od skrzyżowania z ul. Szeroką do ul. Podwale Staromiejskie) i Lawendowa (od skrzyżowania z ul. Świętojańską do ul. Podwale Staromiejskie).

Uwaga! Wyznaczone nowe miejsca postojowe obejmuje Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania. Zaparkowanie pojazdu wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty.

Przesunięcie granic Strefy Ograniczonej Dostępności do ul. Podwale Staromiejskie

Kolejna zmiana w organizacji ruchu, która obowiązywać będzie od 28 czerwca do 31 sierpnia w Śródmieściu Gdańska polegać będzie na przesunięciu granic Strefy Ograniczonej Dostępności (SOD) do ul. Podwale Staromiejskie. W rozszerzonej SOD oprócz dotychczasowych ulic znajdą się także ulice: Szeroka, Pańska, Węglarska, Świętojańska, Lawendowa, Straganiarska, Szklary, Słomiana, Grobla II, Grobla III, Grobla IV, Pachołów, Tobiasza,  Tandeta, Różana, Szpitalna, U Furty, Targ Rybny, Warzywnicza, Tandeta, Tokarska, Minogi, Podmurze, Latarniana, a także ul. Sukiennicza na odcinku od ul. Dylinki do Kanału Raduni.

Przypominamy, że w całej Strefie Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście (zarówno stałej, jak i rozszerzonej) obowiązują przepisy dotyczące poruszania się w strefie zamieszkania. Zakładają one pierwszeństwo ruchu pieszego, maksymalną prędkość pojazdów do 20 km/h oraz postój wszystkich pojazdów wyłącznie w miejscach wyznaczonych.

W Strefie Ograniczonej Dostępności potrzebny identyfikator IGM

Do poruszania się samochodem w granicach rozszerzonej i stałej SOD konieczne jest posiadanie identyfikatora IGM. Przysługuje on mieszkańcom nieruchomości (zarówno właścicielom oraz najemcom), a także właścicielom, najemcom bądź dzierżawcom lokali użytkowych mieszczących się w SOD. O identyfikator IGM dla swoich pracowników mogą również wystąpić instytucje, które mają w SOD swoją siedzibę.

Osoby uprawnione zapraszamy po bezpłatne identyfikatory IGM do:

 • Punktu Obsługi GZDiZ przy ul. Wodopój 7 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:00 – 15:00 oraz w środy w godz. 7:00 – 16:30.
 • Biura Obsługi Klienta GZDiZ przy ul. Partyzantów 36 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:00 – 15:00 oraz w środy w godz. 7:00 – 16:30.
 • Siedziby GZDiZ przy ul. Wyspiańskiego 9A od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00.

Identyfikatory do rozszerzonej Strefy Ograniczonej Dostępności wydawane będą od 23 czerwca do 31 sierpnia.

Dodatkowego identyfikatora nie będą potrzebować:

 • osoby posiadające ważny identyfikator IGM w stałym obszarze SOD.
 • posiadacze aktualnej Karty Opłaty Zryczałtowanej Mieszkańca lub Karty Opłaty Zryczałtowanej Działalności Gospodarczej w sektorze FGM.
Źródło: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

2 komentarze

 1. Kolejna durna decyzja twardogłowych urzędników. Zapamiętamy i przy kolejnych wyborach będą Państwo do wymiany. Rozszerzenie strefy o kolejne ulice to całkowity paraliż osób korzystających ze starówki. Do tej pory mogłem przyjechać z dziećmi na spacer na Starówkę, zapłacić za miejsce parkingowe (cena z sufitu), a teraz nie bedzie mi się chciało jechać tramwajem… pojadę do Sopotu, Gdyni czy Torunia, gdzie takich problemów nie ma.
  Najlepiej zamknijcie całe miasto dla mieszkańców i nastawcie się tylko na turystów.

 2. A co ze Stogami…jeszcze się wakacje nie zaczęły a w weekendy już cała dzielnica była sparaliżowana wracający z nad morza i Górek Zachodnich korek sięgał do ulicy Mrongowiusza. Jeżeli nie zrobicie ul.Budzysza jednokierunkowej to mieszkańcy zrobią strajk i zablokują ul.Stryjewskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *