wtorek , 26 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Zmiany w rejestrowaniu samochodów. Będzie łatwiej, szybciej i wygodniej

O tych zmianach prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wspominał jeszcze w sierpniu. Aby nie stać tak długo w kolejce do rejestracji samochodu, miasto Gdańsk wprowadziło ułatwienia – osobne okienka. Wkrótce zostaną też wydłużone godziny, w których można rejestrować auto.

Do 31 sierpnia 2016 r. w Gdańsku były dwa osobne referaty: Referat Praw Jazdy i Referat Rejestracji Pojazdów. Zarządzeniem prezydenta Pawła Adamowicza od 1 września powstał jeden – Referat Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów.

– Jeszcze w sierpniu zostały wprowadzone pierwsze zmiany organizacyjne. Zostały wyodrębnione stanowiska dla pośredników, którzy rejestrują samochody na podstawie upoważnień, tzn. osób, które mają zarejestrowaną działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa przy rejestracji pojazdów. Utworzono dla nich cztery osobne stanowiska w Zespole Obsługi Mieszkańców nr 1 przy ulicy Partyzantów. Natomiast w ZOM nr 2 przy ulicy Milskiego oraz na sali obsługi przy ulicy Partyzantów stanowiska obsługują mieszkańców – tłumaczy Grzegorz Bystry, kierownik referatu.

Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Dzięki temu, aby zarejestrować pojazd nie trzeba przychodzić rano, pobrać numerek i czekać cały dzień na swoją kolej. Cały ten proces od 1 września odbywa się szybciej i sprawniej.

A to nie koniec zmian z myślą o mieszkańcach.

– A w tej chwili pracujemy tak, jak pracuje Urząd Miasta (w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 16, w środę do 17, w piątek do 15 – red.) – mówi Bystry. – Przymierzamy się do tego, żeby w ZOM nr 2 przy ulicy Milskiego wydłużyć godziny pracy, żeby dostępność rejestracji była większa niż obecnie.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zmiany wejdą w życie i do której godziny zostanie wydłużony czas pracy referatu.

– To wymaga przeszkolenia i zatrudnienia nowych osób, które będą pracowały po godzinach. Trudno mi w tej chwili podać konkretny termin, ale zmiany na pewno zajdą jesienią – zapewnia kierownik Referatu Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów.

Aby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, warto przed wybraniem się do referatu zajrzeć na stronę www.gdansk.pl/numerek, gdzie na bieżąco aktualizowana jest informacja o obłożeniu stanowisk i długości kolejek.

Źródło: gdansk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *