Slider
Slider
Fot. archiwum (marzec 2015)

Zmiany właścicielskie w British Automotive Holding S.A

Książek Holding, czyli spółka zależna biznesmena Mariusza Książka, sprzedała w piątek pakiet 10 387 963 akcji spółki British Automotive Holding, która jest oficjalnym importerem samochodów Jaguar i Land Rover oraz Aston Martin do Polski. Posiada również sieć salonów sprzedaży, w tym jeden znajdujący się w Gdańsku. Sprzedany pakiet akcji, stanowi 25 proc. kapitału zakładowego spółki – podało British Automotive Holding w oficjalnym komunikacie.

Po zmianie udziału, Mariusz Książek wraz z podmiotami zależnymi posiada 19.117.760 akcji spółki BAH, stanowiących 46,01 proc. jej kapitału zakładowego – poinformował portal Bankier.pl.

Co to może oznaczać dla sieci sprzedaży, w tym salonu mieszczącego się w Gdańsku? Być może nowym udziałowcem okaże się jakiś branżowy podmiot, który przeprowadzi nowe inwestycje.

Gdański salon nie cieszy się dobrą opinią. Również lokalizacja i wygląd salonu nie odpowiadają już współczesnym standardom marek premium, takim jak Jaguar i Land Rover.

W 2017 roku Importer sprzedał w Polsce 218 samochodów (wzrost 32% r/r), w tym 100 samochodów marki Land Rover i 118 samochodów marki Jaguar. Wolumen sprzedaży zgodnie z wynikami generowanymi w Grupie to 147 szt. (63 % r/r), w tym 75 samochodów marki Land Rover i 72 samochody marki Jaguar, sprzedane do dealerów spoza Grupy; 94 szt. (-5 % r/r), w tym 68 samochodów marki Land Rover i 26 samochodów marki Jaguar, sprzedane przez dealerów z Grupy do klienta finalnego.

British Automotive Holding (BAH) poprzez spółki zależne, prowadzi na polskim rynku dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz kompleksową obsługę serwisową marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Wchodzące w skład Grupy spółki są od 2003 r. Generalnym Importerem Jaguar Land Rover, bezpośrednim Dilerem (Direct Dealer) Aston Martin. Spółki z Grupy prowadzą również działalność dilerską Jaguar Land Rover w Warszawie, Łodzi i Trójmieście.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *