niedziela , 25 października 2020
Strona główna / MOTO Lifestyle / Classic & Youngtimer / Zrekonstruowany, przedwojenny CWS T-1 został odbudowany po kolizji z 2018 roku
Fot. Ludwik Rożniakowski

Zrekonstruowany, przedwojenny CWS T-1 został odbudowany po kolizji z 2018 roku

Fot. Ludwik Rożniakowski

Ludwik Rożniakowski, mechanik z Wejherowa, który kilka lat temu zrekonstruował pierwszy, przedwojenny samochód CWS T-1, odbudował go po kolizji z 2018 roku. Zabytkowy pojazd znów jeździ i jest w pełni sprawny!

Odbudowa trwała ponad rok. CWS T-1 uszkodzony został w październiku 2018 roku. Jadący z przeciwka Volkswagen wpadł w poślizg i z dużą siłą uderzył w prowadzony przez syna konstruktora, zabytkowy pojazd. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, na szczęście obyło się bez poważnych konsekwencji.

Zobacz więcej: Kolizja z udziałem zabytkowego CWS T-1 

Niestety tego samego nie można było powiedzieć o samochodzie. W zabytkowym pojeździe uszkodzona została cała przednia część, wraz z ramą. Konstruktor CWS’a obiecał jednak, że przywróci stan samochodu sprzed zdarzenia i słowa dotrzymał!

Fot. Ludwik Rożniakowski

Mam nadzieje, że już nigdy nic podobnego się nie przydarzy i pojazd będzie mógł przemierzać polskie drogi, świadcząc o talencie i zaangażowaniu jego konstruktorów. Patrząc na oba zrekonstruowane samochody CWS, możemy być dumni z osiągnięć polskich inżynierów. Mam nadzieję, że historia powstania tych samochodów stanie się wzorem dla twórczych działań młodego pokolenia – napisał konstruktor samochodu dla portalu wiadomości.onet.pl.

Fot. Ludwik Rożniakowski

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zapowiedź] 84 urodziny Automobilklubu Morskiego w Muzeum Marynarki Wojennej – 19/20 czerwca w Gdyni

Automobilklub Morski, założony w Gdyni od 1936 roku, zaprasza na swoje 84 urodziny. W tym ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *