Slider
Slider

Żużlowy debiut elektrycznego Renault ZOE w Gdańsku

Do floty samochodów demonstracyjnych dealera Renault Zdunek, dołączył w pełni elektryczny model ZOE. Debiut nowego w Trójmieście samochodu nastąpił podczas tradycyjnej parady, poprzedzającej mecz żużlowy drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W minioną niedzielę, gdańscy żużlowcy rywalizowali z Polonią Piła. Zwycięskie dla gdańskiej drużyny spotkanie oglądało kilka tysięcy widzów.  

ZOE to typowo miejski samochód, który na rynek trafił w 2012 roku. Konstrukcyjnie oparty jest na płycie podłogowej Renault Clio i od samego początku był opracowywany jako samochód całkowicie elektryczny. Ma nieduże nadwozie typu hatchback, mieści wygodnie 4 osoby (homologowany jest dla 5 osób) i trochę bagażu.

Deklarowany przez producenta zasięg samochodu w przypadku wersji R90 22kWh wynosi 240 kilometrów. Wariant Z.E. 40 ma deklarowany zasięg 400 km w cyklu NEDC, co przekłada się na około 300 km w rzeczywistym użytkowaniu w mieście i terenie podmiejskim.

Ceny Renault ZOE rozpoczynają się od 132 500 zł. Prezentowany egzemplarz dostępny jest do jazd próbnych w salonie Renault Zdunek w Gdańsku, przy Miałkim Szlaku.

Parada samochodów Grupy Zdunek i nie tylko, jest tradycją poprzedzająca każde żużlowe spotkanie NICE 1 ligi na gdańskim stadionie.

Zobacz więcej: Nasz redakcyjny test Renault ZOE

Nowe Renault ZOE - deboiut podczas meczu żużlowego GKS Wybrzeże-1770833

Podczas niedzielnego meczu, sponsor tytularny gdańskiej drużyny, Grupa Zdunek pokazała również inny elektryczny model – Nissana LEAF. Ponadto, dodatkowa ekspozycja znajduje się na murawie stadionu im. Zbigniewa Podleckiego. W minioną niedzielę zaprezentowane zostało tam BMW X2.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *