czwartek , 27 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Exel Rent a Car radzi na co zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodu

logo_exel_umowaWakacje, biznesowe spotkanie w innym mieście, albo potrzeba skorzystania z większego, bardziej pojemnego samochodu. Powody dla których wynajmuje się auta są różne, chociaż ogólne zasady we wszystkich wypożyczalniach są podobne. Wypożyczalnia samochodów Gdańsk Exel, firma z wieloletnim doświadczeniem dzięki podpowiedziom i opiniom klientów zyskała szczegółowy zarys tego jak powinien wyglądać proces wypożyczenia samochodu. 

  1. Wymogi dotyczące wynajmu samochodu

Samochód wynająć może osoba pełnoletnia, która ukończyła 21 lat oraz posiada prawo jazdy od minimum 2 lat (dotyczy to aut segmentu A, B oraz C). Aby móc wypożyczyć większe i bardziej luksusowe samochody z segmentów D, E, SUV oraz Premium, osoba ta musi mieć ukończone 25 lat oraz posiadać prawo jazdy od minimum 3 lat. Niezbędne do wynajęcia samochodu są także ważne dokumenty takie jak dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy.

  1. Formy płatności

Płatności mogą odbywać się gotówkowo, poprzez kartą płatniczą lub przelew, ale także internetowo poprzez portal Paypal i PayU. Należy jednak pamiętać, że płatności dokonywane na odległość (przelew lub poprzez w/w portale) powinny odbyć się 48 h przed wynajmem ze względu na proces księgowania.

  1. Najbardziej doceniane i najczęściej wypożyczane auta
mat. prasowe
mat. prasowe

Największym zainteresowaniem cieszą się auta segmentu B, C, C+(Kombi). Klienci chwalą sobie tego typu samochody ponieważ nie mają one wygórowanej ceny i są przy tym również ekonomiczne – informuje Łukasz Komosa, właściciel wypożyczalni Exel z Gdańska. Auta wyższych klas również nie są pomijane, lecz zazwyczaj to cena decyduje o wszystkim. Samochody klasy D, E oraz Premium, najczęściej wynajmowane są w okresie letnim i świątecznym, a także na imprezy okolicznościowe jak na przykład śluby. Nasza Flota liczy ponad 30 samochodów i jest urozmaicona od aut segmentu B przez E , Premium oraz SUV. Modne stały się również hybrydy, które oferują dużą ekonomiczność. Dodatkowo, w okresie letnim, zauważamy duże zainteresowanie samochodami typu cabrio – dodaje Łukasz Komosa.

  1. Na co powinno zwracać się uwagę podczas wynajmu

Ważnym aspektem jest czystość auta, stan techniczny możliwy do zweryfikowania przez klienta, czyli np. odpowiednia ilość płynów eksploatacyjnych, ważność ubezpieczenia oraz przeglądu auta, a także to czy samochód został wydany z pełnym zbiornikiem paliwa. Pomijaną, lecz też istotną rzeczą jest protokół zdawczo-odbiorczy, na którym zaznaczone zostają szkody wyrządzone przez poprzednich najemców.

  1. Promocje oraz rabaty dla stałych klientów

Przewidujemy w przeciągu roku promocje które upoważniają każdego klienta korzystającego z naszych usług do rabatu przy kolejnym wynajmie. Również stali klienci, którzy regularnie korzystają z naszych usług, mogą liczyć na rabaty. Staramy się by nie było to monotonne i powtarzalne – informuje Łukasz Komosa.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M8 Competition Fire Red w BMW Bawaria Motors Gdańsk

Kolor, który jednoznacznie kojarzy się ze sportowymi samochodami to najczęściej czerwony. Szczególnie często przypisywany jest …

Jeden komentarz

  1. Korzystałem już z wielu wypożyczalni ale nigdy nie przyszło mi do głowy by spojrzeć na ważność badania technicznego pojazdu. Słuszna uwaga 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *