wtorek , 28 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie AC?

Wybór ubezpieczenia AC powinien być dokładnie przemyślany. W grę wchodzi szereg czynników na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby mieć pewność, że dokonaliśmy zakupu właściwej polisy. O jakich mowa? Co należy wziąć pod lupę zanim podpiszemy umowę z ubezpieczycielem? Czy oferty poszczególnych towarzystw zasadniczo się od siebie różnią? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie AC – zwróć uwagę na warunki

Na początku drogi z wyborem ubezpieczyciela powinniśmy zastanowić się nad tym, na jakich czynnikach nam najbardziej zależy. Czego oczekujemy od danego towarzystwa zanim zdecydujemy się na to, że nawiążemy z nim współpracę. To zdecydowanie ułatwi nam cały proces porównywania poszczególnych ofert, które różnią się od siebie. Nie bez znaczenia pozostaje także wzięcie pod lupę ogólnych warunków ubezpieczenia. W praktyce mowa o OWU AC. Pamiętajmy o tym, że tutaj także mogą być różnice, w zależności od danego towarzystwa. Najlepiej jest więc zapoznać się z kilkoma z nich, aby mieć ogólny pogląd na sytuację.

Zanim wybierzemy ubezpieczenie AC

Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z usług danego towarzystwa koniecznie zweryfikujmy to, jaki zakres ochrony ono obejmuje. W praktyce chodzi po prostu o to, w przypadku jakich szkód dany ubezpieczyciel zapewnia nam to, że otrzymamy pieniądze za poniesione straty. Bardzo ważne jest także to, aby przyjrzeć się z bliska temu, jaka suma ubezpieczenia wchodzi w rachubę oraz wziąć pod lupę kwestie związane z przypadkami, w jakich towarzystwo ubezpieczeniowe jest zwolnione z wypłacenia nam świadczeń. Kolejna ważna kwestia, to udział własny. Koniecznie należy sprawdzić to, czy zostaje objęty zastrzeżeniem, a jeśli tak, to jaka wysokość wchodzi w grę.

Spójrzmy także na jakim poziomie utrzymuje się poziom franszyzy integralnej. Mowa tu o wysokości szkody poniżej której dany ubezpieczyciel jest zwolniony z obowiązku ponoszenia odpowiedzialności za powstałe szkody. Nie bez znaczenia pozostają także zasady, które regulują rozliczenia kosztów naprawy pojazdu, który uległ uszkodzeniu.

Porównywarka AC

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest porównywanie ofert kilku towarzystw – takie działanie ma szansę powodzenia. W praktyce chodzi o to, że będziemy w stanie dokładnie zweryfikować to, jaka oferta jest skrojona na miarę naszych potrzeb oraz oczekiwań. Bardzo dobrym sposobem na to jest skorzystanie takich pomocy jak porównywarka AC. W jednej chwili mamy dostęp do ofert firm, które nas interesują, co niewątpliwie ułatwi nam podjęcie decyzji o wybraniu ubezpieczenia AC.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ubezpieczenie za serwisowanie – akcja promocyjna „Bezpieczny Patrol Grupy Makurat”

Czy w serwisie można robić coś więcej niż serwisować samochody? Okazuje się, że tak. Projekt …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *