Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Nowy sezon „Moto Wojażer” i premiera Yamahy Niken w Yamaha AC Motors

Nowy sezon Moto Wojażer i premiera Yamahy Niken w Yamaha AC Motors-02796Po wiosenno-letniej przerwie, do salonów AC Motors powraca cykl spotkań pod nazwą „Moto Wojażer”. Jest to okazja dla wszystkich motocyklistów z Trójmiasta, okolic, aby spotkać się z innymi miłośnikami mechanicznych jednośladów przy kawie i ciastkach i wymienić się doświadczeniami z tras. W trakcie spotkania dwójka z nich opowiada o swoich motocyklowych wyprawach, gdzie warto się zatrzymać i co warto zobaczyć. 

Pierwsze z cyklu spotkań w tym sezonie jesienno-zimowym, odbyło się w sobotę, 27 października w gdańskim salonie Yamaha AC Motors przy Jabłoniowej i dotyczyło podróży po Kosowie, Serbii i Rumunii.

Ponadto, na uczestników czekały dwie niespodzianki – nauka pierwszej pomocy, zorganizowana przez ratowników z organizacji Motopozytywni – Trójmiasto oraz pomorska premiera unikatowego konstrukcyjnie – trójkołowca Niken z gamy Yamahy.

Motocykl, bazujący na opracowanej przez japoński koncern unikalnej technologii Leaning Multi Wheel (LMW) – wielu pochylanych kół – zapewnia całkowicie nowe doznania z jazdy, szczególnie w zakrętach, na nierównym podłożu czy – jak obecnie – śliskich nawierzchniach.

Nowy sezon Moto Wojażer i premiera Yamahy Niken w Yamaha AC Motors-02803

Unikalna konstrukcja Nikena, na którą składają się dwa pochylane przednie koła, czworoboczny układ kierowniczy z systemem Ackermana oraz podwójne, teleskopowe zawieszenie daje zwiększone poczucie stabilności i przyczepności w zakrętach oraz na zróżnicowanych nawierzchniach.

Dwa pochylane przednie koła, podwójne widelce upside-down z łącznie czterema amortyzatorami i muskularna sylwetka nadają Nikenowi dominujący i nowoczesny wygląd, odzwierciedlający jego nowy, rewolucyjny charakter. Atletyczne nadwozie, futurystyczna owiewka z podwójnymi reflektorami oraz zintegrowany zbiornik paliwa tworzą odważny, unikatowy profil pojazdu. Zastosowano tu także specjalnie zaprojektowaną ramę hybrydową. Zapewnia ona odpowiednią wytrzymałość, sztywność oraz elastyczność dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne.

Nikena napędza legendarny, 3-cylindrowy silnik CP3 o pojemności 847 cm3 i wysokim momencie obrotowym, który został opracowany na podstawie sprawdzonej konstrukcji używanej przez Yamahę w modelach MT-09 i Tracer 900. Nowa konstrukcja wału korbowego sprawia, że silnik zapewnia doskonałą trakcję i płynne ruszanie.

Nowy sezon Moto Wojażer i premiera Yamahy Niken w Yamaha AC Motors-02809

Yamaha stawia na nowoczesne technologie, dlatego Niken został wyposażony w bogaty zestaw elektronicznych układów wspomagających, takich jak YCC-T, tryby jazdy D-MODE, tempomat, kontrola trakcji TCS, a także sprzęgło A&S i system Quick Shift.

Yamaha Niken dostępna jest w cenie 64 900 PLN. Egzemplarz zaprezentowany w salonie AC Motors jest już zarejestrowany i dostępny do jazd testowych.

Kolejne spotkanie z cyklu „Moto Wojażer” odbędzie się 24 listopada o godzinie 12:00 w AC Motors Rumia. Goście opowiedzą między innymi o eskapadzie z Maroko przez Mauretanię i Senegal, do krainy uśmiechu – Gambii.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zamienił się miejscami z żoną…. bo był poszukiwany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Wczoraj na ul. Turystycznej kierowca Renault przekroczył prędkość, a gdy patrol drogówki zatrzymał go do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *