Slider
Mat. prasowe

Międzynarodowa akcja ROAD SAFETY DAYS z udziałem pomorskiej policji. Będzie edukacja ale też kontrole

W dniach 16 – 22 września br. podczas trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich przeprowadzona zostanie akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne. 

Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL i wspierane przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kumulacja działań podczas ROAD SAFETY DAYS będzie miała miejsce w piątek, 18 września br.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku koordynujący projekt w województwie pomorskim, przygotowali liczne atrakcje edukacyjne z nagrodami dla kierujących oraz pasażerów. Do współpracy włączyły się także instytucje pozapolicyjne: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Ochotnicza Straż Pożarna w Żukowie oraz koncesjonariusz autostrady AmberOne.

Działania kontrolne będą prowadzone przez funkcjonariuszy pomorskiej drogówki oraz inspektorów transportu drogowego na terenie całego województwa. Specjalne punkty, w tym ważenie pojazdów ciężarowych, zostaną przygotowane na węzłach komunikacyjnych przy autostradzie AmberOne. Kierujący mogą spodziewać się wzmożonych kontroli ukierunkowanych na zachowania przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych, tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie.

W piątek, 18 września br. w godz. 10:00 – 14:00, Na terenie OSP w Żukowie zostanie zorganizowany punkt edukacji drogowej. Niewątpliwymi atrakcjami będą pokazy instruktażowe udzielania pierwszej pomocy oraz możliwość wypróbowania alkogogli. Dla osób, które wezmą udział w akcji przygotowano atrakcyjne nagrody związane
z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Tego dnia na drogach województwa pomorskiego prowadzona będzie także akcja pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Szczegółowe informacje o działaniach podejmowanych w poszczególnych krajach oraz materiały promujące akcję znajdują się na stronie internetowej: https://www.roadpolsafetydays.eu/

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dealerzy stawiają na nowe kanały komunikacji internetowej: vlogi i blogi dealerów z Pomorza

Blogi i Vlogi – coraz więcej dealerów szuka nowych kanałów dotarcia do swoich Klientów. Firmy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *