środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Policja

[Wideo] W eskorcie policjantów – prosto na salę porodową. Gdańscy policjanci pomogli rodzącej kobiecie

Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariuszy o pomoc poprosił kierowca Audi, który wiózł w samochodzie rodzącą żonę. Kobieta była już w ostatniej fazie porodu, a godziny szczytu, jakie panowały na drodze, uniemożliwiały rodzinie dojechanie na czas do szpitala. Policjanci podjęli decyzje o pilotowaniu samochodu, którym jechało małżeństwo. Funkcjonariusze na sygnałach zapewnili bezpieczny przejazd do placówki medycznej, a tam kobieta trafiła prosto na salę porodową.

Wczoraj tuż przed godz. 7.00 na wysokości pętli tramwajowej przy ul. Kartuskiej w Gdańsku do patrolu drogówki, który stał w zatorze drogowym wraz z innymi uczestnikami ruchu, podszedł roztrzęsiony kierowca Audi.

Mężczyzna również stał w korku i poprosił policjantów o pomoc. 27-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego powiedział funkcjonariuszom, że jego żona, którą przewozi w aucie, jest w ostatniej fazie porodu i zaraz urodzi. Na ulicy w tym czasie był bardzo duży ruch z uwagi na poranne godziny szczytu i mężczyzna bał się, że nie dotrze do szpitala na czas.

Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o pilotowaniu rodzącej, aby zapewnić bezpieczny i szybki transport do szpitala. Policjanci o nietypowej interwencji powiadomili oficera dyżurnego gdańskiej komendy i na czas przejazdu do szpitala włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji rodzina bezpiecznie dotarła do szpitala. Policjanci upewnili się, że rodząca uzyskała pomoc specjalistów. Kobieta od razu trafiła na salę porodową. Dzisiaj policjanci skontaktowali się z mężczyzną, który jeszcze raz im podziękował za pomoc i dowiedzieli się, że został ojcem zdrowego i pięknego chłopca.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *